Czy w obecnych czasach żyją czarownice?
Czy w obecnych czasach żyją czarownice?
Wiara w czarownice trwa - i to nie tylko w oddalonych od cywilizacji regionach Afryki czy Azji, ale również w krajach wysoko rozwiniętych. Istnieje wiele form czarownictwa. Jedną z najstarszych, przekazywaną od wielu wieków z pokolenia na pokolenie, jest biała magia.

Znachorki i znachorzy w różnych rejonach Europy leczą wszelkie dolegliwości. Stawiają bańki. puszczają krew, przyrządzają różnego rodzaju mikstury, przygotowują lekarstwa i amulety. Za pomocą tajemnych zaklęć usuwają brodawki i guzy. Opierają się przy tym na odwiecznej znajomości praw natury. Ponieważ wiedza ta nie zawsze jest zgodna z osiągnięciami współczesnej medycyny, traktujemy ją jak magię, a znachorki jak wiejskie czarownice i zielarki. Tymczasem wiele z nich otrzymało staranne wykształcenie i nadal uzupełnia swą wiedzę, doskonaląc się w alternatywnych metodach leczenia.

Inny rodzaj czarownictwa stworzył, zwłaszcza w wielkich miastach. całą gałąź przemysłu, przynoszącego milionowe obroty. Astrologowie, wróżki, czarownicy i czarownice zaspokajają nasze wszystkie potrzeby w zakresie przepowiadania przyszłości: odczytują ją z ręki albo z kart, wróżą z fusów lub kryształowej- kuli, sprzedają amulety, talizmany piramidki i wahadełka - towary ze wszystkich stron świata. Mogą też czasem wyrządzić krzywdę, na przykład jeśli w kartach wyczytają czyjąś śmierć.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!