Jak działa mózg?
Jak działa mózg?
Mózgowi zawdzięczamy możliwość komunikacji z otoczeniem, uczenia się, pamiętania, myślenia, odczuwania emocji. Mózg

- nasze centrum dowodzenia, ważące niewiele ponad kilogram

- gromadzi, przechowuje i przetwarza informacje zbierane przez zmysły oraz zawiaduje czynnościami ciała.

Mózg dzieli się na dwie półkule: prawą i lewą. Każda z nich spełnia inne funkcje i kontroluje przeciwległą stronę ciała. Prawa odpowiada za wyobraźnię, intuicję, twórczość i rozpoznawanie dźwięków. Lewa odpowiada za mowę oraz myślenie abstrakcyjne, rozumowanie logiczne, działania matematyczne.

Czym jest rdzeń kręgowy?

Rdzeń kręgowy ma kształt sznura położonego w kanale rdzeniowym utworzonym przez kręgi. Rdzeń kręgowy to część ośrodkowego układu nerwowego. Przez otwory międzykręgowe wychodzi na zewnątrz 31 par nerwów. Unerwiają one narządy wewnętrzne oraz mięśnie kończyn.

Jak działa pamięć?

Pamięć krótkotrwała pozwala zatrzymać informację do wykorzystania w krótkim czasie. Z tej pamięci korzystamy, żeby wykręcić numer telefoniczny zaraz po jego przeczytaniu. Natomiast pamięć długotrwała może magazynować informacje w sposób trwały. Dzięki niej mamy wspomnienia sprzed wielu lat, dzięki niej możemy się uczyć. Stosując odpowiednie techniki pamięciowe możemy zapamiętać znacznie więcej niż w sposób tradycyjny. Wtedy zapamiętanie kolejności nawet 50 przedmiotów nic będzie trudne. Bardzo ważną rolę pełnią przy tym robione w odpowiednim czasie powtórki.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!