Ubezpieczenia do kart płatniczych i kont osobistych są przydatne, ale...
Ubezpieczenia do kart płatniczych i kont osobistych są przydatne, ale...
Zakładając konto osobiste lub podpisując umowę o kartę płatniczą często można spotkać informacje o ubezpieczeniach dokładanych przez bank do tych produktów. Czy można z nich skorzystać podczas zimowego wypoczynku?

Ferie zimowe to czas urlopów i rodzinnych wyjazdów. Jednak aktywny wypoczynek na stoku zwiększa ryzyko niepożądanych zdarzeń, szczególnie jeśli wybierzemy się w podróż samochodem. Wypadek na stoku czy awaria samochodu w drodze na zasłużony wypoczynek, to zdarzenia, które mogą przytrafić się każdemu. Jak w takiej sytuacji sprawdzą się ubezpieczenia do kart płatniczych i kont osobistych? Odpowiedź wcale nie jest oczywista.

Według danych Narodowego Banku Polskiego po III kwartale poprzedniego roku Polacy posiadali w portfelach blisko 32 mln kart płatniczych, w tym 7,1 mln kart kredytowych. Dodatkowo Polacy w bankach mają około 25 mln kont osobistych. Do wielu tych produktów banki reklamują pakiety ubezpieczeń, które czasem są darmowe, a czasem można je wykupić za kilka złotych miesięcznie.

Pakiety ubezpieczeniowe oferowane przez banki często zawierają ubezpieczenia, np: assistance samochodowe lub medyczne. Niestety, nie można jednoznacznie porównać tych pakietów, gdyż banki podpisują umowy ubezpieczeniowe z różnymi zakładami ubezpieczeń. W związku z tym warunki poszczególnych pakietów oferowanych przez banki mogą się znacząco różnić.

Wybierając się na zimowy wypoczynk za granicą warto dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). W tym kilkustronicowym dokumencie należy sprawdzić, czy posiadany pakiet assistance medyczne lub samochodowe obowiązuje także za granicą Polski. W praktyce może się okazać, że co prawda klient otrzyma zwrot kosztów leczenia w obcym kraju, ale już usterkę w samochodzie będzie musiał naprawić na własną rękę.

Dodatkowo, wybierając się na stok narciarski, lepiej sprawdzić jakie zdarzenia są wyłączone z ochrony ubezpieczeniowej. Może się okazać, że ubezpieczyciel nie pokryje kosztów transportu medycznego czy leczenia, jeśli wypadek zdarzy się w następstwie uprawiania narciarstwa czy snowboardu.

I choć nikomu nie życzę korzystania z tych pakietów podczas zimowego wypoczynku, to jednak warto pamiętać, że przezorny zawsze ubezpieczony. W przypadku pakietów dołączanych do kart płatniczych i kont osobistych warto więc przezornie sprawdzić, czy w przypadku zagranicznego wyjazdu na narty ubezpieczenie wciąż obowiązuje.

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!