Jak powiedzieć Kocham Cię? Jak rozmawiać o uczuciach?
Jak powiedzieć Kocham Cię? Jak rozmawiać o uczuciach?
Wiesz, co do niego czujesz, potrafisz określić swoje uczucia. Wiesz, że to miłość, na którą długo czekałaś. Jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że wypowiedzenie słów ,,kocham cię'' jest zobowiązujące. Nie wiesz, kiedy jest ten odpowiedni moment, zastanawiasz się, czy to nie on czasem powinien powiedzieć ci to pierwszy, czy nie wystraszysz go swoim wyznaniem. Czy on czuje to, co ty, czy odwzajemnia twoje uczucia?

Kocham cię te dwa słowa, które cię wyleczą, przebudzą, ogrzeją, dodadzą energii. Każda z nas jest szczęśliwa, kiedy słyszy te słowa. A jest to obojętne, czy są one wypowiedziane przez nowego partnera (nową miłość, w czasie zakochania), czy też przez partnera, z którym tworzysz długoletni związek.
W jaki sposób, kiedy i jak często mówić ,,kocham cię"?
Każdy powinien do tego dojrzeć. Nie spiesz się z wyznaniem miłości, nie nalegaj też na drugą stronę, żeby wypowiedziała te magiczne słowa. Kiedy przyjdzie odpowiedni czas, z pewnością zabrzmią właśnie tak, jak powinny.
Istnieją różne sposoby okazywania uczucia: romantyczne, wzniosłe i codzienne, których nie powinno zabraknąć w relacjach z partnerem.

Codzienne życie

 • Miłość możesz wyrazić spojrzeniem. Możesz tak wyrazić czułość, troskę oraz podziw.
 • Zalotny uśmiech doskonale odda miłosny niepokój w twoim sercu!
 • Chcesz przekonać o swej miłości? Spełnij ukryte marzenie partnera. Nie zawsze musi to być marzenie natury materialnej.
 • Czasami wystarczy delikatne muśnięcie policzka lub czułe pogładzenie dłoni.
 • Kochasz? Pamiętaj o ważnych dla twojego partnera datach: urodzinach, imieninach, rocznicy waszego poznania się.
 • Jeśli jesteś z natury nieśmiała, dobrą strategią może okazać się też rzucenie szybkiego "kocham cię" na zakończenie spotkania, tuż przed pożegnaniem. Osoba pozostająca z tymi słowami będzie miała czas na przemyślenie odpowiedzi i przeanalizowanie swoich uczuć.

Totalna romantyka

 • Możesz mały bilecik z napisem Kocham Cię ukryć w marynarce, którą nosi do pracy.
 • Wsuń kartkę z wyznaniem miłości pod poduszkę ukochanej osoby lub do szuflady z bielizną.
 • Po gorącym prysznicu narysuj serce na zaparowanej powierzchni lustra. Pojawi się, kiedy on będzie brać gorący prysznic.
 • Pozwól, by muzyka przemówiła za ciebie. Nagraj piosenki, które przypominają mu wasze wspólne chwile oraz te, które mają ciekawe i piękne słowa. Za każdym razem, kiedy będzie słuchał CD, przypomni sobie, jak bardzo go kochasz.

Rzecz najtrudniejsza – prawdziwa bliskość

 • Jesteś w stanie zaakceptować jego indywidualność? Uszanować odmienne i być może mało popularne poglądy? W tym przejawia się twoje głębokie uczucie.
 • Jeżeli kochasz, otwórz się wobec osoby, którą darzysz uczuciem dziel się z nią swoimi radościami, ale i zwierzaj ze smutków.
 • Mądre wyrzeczenia to znakomity dowód miłości.
 • O miłości najbardziej przekona twoja zdolność do wysłuchania pragnień ukochanego, wspieranie jego dążeń i szacunek dla dokonywanych przez niego wyborów.

Blokada psychologiczna
Bardzo duże znaczenie ma także ogólne poczucie własnej wartości. Osoba mająca problemy z wiarą w siebie i samoakceptacją, może obawiać się odrzucenia. Nie ma przecież nic bardziej bolesnego, niż usłyszeć nieprzyjemne słowa w odpowiedzi na wyznanie miłości.
Gorzej, jeśli ktoś wyznaje miłość na poważnie, ale pochopnie i zdecydowanie zbyt wcześnie. Na początkowym etapie związku takie słowa mogą, niestety, spłoszyć drugą stronę. Wbrew pozorom, nie tylko mężczyźni boją się tego typu wyznań. Prawdziwe i szczere wyznanie miłości to najpiękniejsze, co można wypowiedzieć i usłyszeć. I dlatego nie warto się go tak naprawdę obawiać, mimo, że wcale nie jest to łatwe.

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!