Test: Czy boisz się starzenia?
Sposób reagowania na upływ czasu w głównej mierze zależy od predyspozycji psychicznych każdej z nas - rozwiąż poniższy test i dowiedz się w jakim stopniu potrafisz akceptować wszelkie zmiany, jakie zachodzą w tobie wraz z wiekiem.

W autobusie zwracasz uwagę na śliczną, mło­dą dziewczynę - oto, co pierwsze przychodzi ci na myśl:

Widząc swój pierwszy siwy włos pomyślałaś, że:

Kiedy patrzysz na siebie w lustrze:

O swoją kondycję fizyczną dbasz:

Z zabiegów kosmetycznych korzystasz po to, by:

O starszej kobiecie w obcisłych dżinsach i ko­szulce do pępka pomyślisz, że:

O kobiecie, która decyduje się na operacyjne usunięcie zmarszczek powiesz, że:

Starając się o w zględy mężczyzny wraz z kobie­tą młodszą od ciebie o pięć lat, sądzisz, że twoje szanse są:

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się wr ostatniej chwili zawrócić z drogi na przyjęcie, poniewraż uważałaś, że nie wyglądasz wystarczająco atrak­cyjnie?

Czy często porównujesz swój wygląd z wyglą­dem innej kobiety biorąc pod uwagę jej wiek?

Możesz powiedzieć o sobie, że jesteś:

Kiedy widzisz w parku starszą panią w towa­rzystwie wnucząt, myślisz:

Test: Czy boisz się starzenia?

  1. You got: Wszystko wskazuje na to, że wizja upływa­jącego czasu przeraża cię w znacznym stopniu.

    Tak bardzo się boisz utraty atrakcyjności, że mogłabyś nawet sprzedać własną duszę, by wciąż wyglądać młodo i ponętnie. Przejmujesz się każdą swoją nie­doskonałością i nie przestajesz walczyć z czasem. Im bardziej się o to starasz, tym częściej dopada cię emocjonalna huśtawka - bywasz rozdrażniona i podenerwowana, nietrudno wyprowadzić cię z równowagi i coraz rzadziej miewasz dobry nastrój. Wciąż szukasz potwierdzenia dla swojej atrakcyjności i za nic nie zdradzisz daty zapisa­nej w twojej metryce. Musisz wiedzieć, że myśląc i postępując w ten sposób, wkrótce będziesz mia­ła jeszcze więcej kłopotów - z naturą nie wygrasz. Na twojej twarzy odbiją się wszystkie troski, jakie obecnie przeżywasz. Nie przestawaj dbać o swój wygląd, ale przede wszystkim zajmij się własnym samopoczuciem - nic tak nie przydaje blasku uro­dzie jak optymizm i pogoda ducha!

  2. You got: Fakt, że dostrzegasz na sobie upływ czasu, z pewnością nie należy do rzeczy przyjemnych, nie­mniej jednak nie robisz z tego większego dramatu.

    Zdarza się, że tęsknisz do czasów swojej najwyższej atrakcyjności, ale cóż... Wiesz, że i dziś możesz być równie atrakcyjna stosownie do lat, jakie posia­dasz. Dzięki temu, że odpowiednio o siebie dbasz, nie tracisz na uroku osobistym i wciąż przyciągasz męskie spojrzenia. Pogodnie patrzysz na otaczający cię świat i cenisz życzliwe stosunki z innymi ludź­mi - stać cię zarówno na powagę, jak i na szałową, beztroską zabawę. Jeśli tak pójdzie dalej, pozosta­niesz zawsze młoda, także wtedy, gdy twoja metry­ka zacznie temu zdecydowanie zaprzeczać.

  3. You got: Z zadziwiającą aprobatą patrzysz na to, jak czas obchodzi się z twoim ciałem i aż trudno uwierzyć w to, że tak łatwo godzisz się na wszyst­kie zmiany, jakie zachodzą w twoim wyglądzie ze­wnętrznym.

    Starzenie się pojmujesz jako proces niezwykle naturalny - z jednej strony to bardzo dobrze, że nie buntujesz się przeciwko temu, co nieuniknione, ale z drugiej - kto powiedział, że trzeba się poddawać tak od razu? Zanim po raz kolejny odmówisz udziału w szałowej imprezie wymawiając się wiekiem, zastanów się, czy aby na pewno masz rację. Nie bój się poeksperymentować na swojej urodzie - spraw sobie jakiś fajny ciuch, a może nowa fryzura wprawi cię w nastrój, w jakim nie byłaś od lat? Zawsze zdążysz się zestarzeć, dla­tego warto to nieco opóźnić!

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!