Test: Czy prowadzisz zdrowy tryb życia?
Odpowiadając na pytania postawione w poniższym teście masz możliwość sprawdzić, w jaki sposób traktujesz swój organizm - czy wykorzystujesz go jako niezawodną maszynę, którą można eksploatować bez końca, czy może poświęcasz mu wystarczająco dużo uwagi, by dobra forma służyła ci przez wiele długich lat.

Twoje towarzyskie życie to:

Twoje towarzyskie życie to:

Swoją odporność na stres uważasz za:

Swój stosunek do życia oceniasz jako:

Twoja praca zawodowa to:

Najczęściej odpoczywasz:

Średnio na dobę śpisz:

W kontaktach z płcią przeciwną:

Sport jest dla ciebie:

Twoja dieta obfituje w:

Właściwą dla siebie wagę utrzymujesz:

Jesteś:

Badania kontrolne to dla ciebie:

Test: Czy prowadzisz zdrowy tryb życia?

  1. You got: BASEN, AEROBIC I WODA MINE­RALNA: Żadne statystyki ciebie nie dotyczą.

    Jesteś osobą nieprzeciętną i bardzo ambitną. In­westujesz przede wszystkim w siebie. Prowadzisz zdrowy i aktywny tryb życia, ponieważ doskonale zdajesz sobie sprawę, że od stanu twojego zdrowia i samopoczucia zależą świetne wyniki w pozosta­łych dziedzinach egzystencji. Z natury jesteś opty­mistką, nie poddajesz się łatwo ani porażkom, ani przeciwnościom losu. Ciągle gdzieś pędzisz, roz­piera cię energia. Udzielasz się towarzysko, przy­jaciele darzą cię nieskrywaną sympatią, a ty nie możesz żyć bez miłości! Twoja recepta na długo­wieczność jest doskonała, gdyby tak inni zaczęli ją stosować...

  2. You got: NIC NA SIŁĘ: Z reguły o zdrowie zaczy­nasz dbać dopiero wtedy, kiedy samo się o to do­pomina.

    Choć dobrze wiesz, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jesteś zbyt zaabsorbowana codzienno­ścią, by myśleć o tym, jaki wpływa na przyszłość będzie miał twój obecny tryb życia. Nie oznacza to jednak, że zupełnie ignorujesz swój organizm - owszem pozwalasz mu czasem odpocząć i zrege­nerować. Lubisz spacery i aktywność fizyczną, ale by w pełni z nich korzystać, masz niewiele czasu. Obiecujesz sobie, że od jutra zaczniesz zdrowo się odżywiać, będziesz się wysypiać, więcej odpoczywać. A tu znowu zamiast obiadu fast food z bud przy ulicy, spotkanie z przyjaciółmi i kładziesz się do łóżka o trzeciej nad ranem... Na szczęście jest w tobie coś, co nieustannie popycha cię do przodu, twoja pogoda ducha i witalność - najskuteczniej­sza dawka witamin.

  3. You got: ACH, CO MI TAM...Pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy, że każdego dnia twój organizm podejmuje ogromną walkę o prawidłowe funkcjo­nowanie, co nie pozostanie bez skutków dla twojej przyszłości.

    Z testu wynika, że nie dbasz o zdrowy tryb życia. Wolisz weekend przed telewizorem niż aktywny wypoczynek. Twoje spojrzenie na świat jest nieco sceptyczne, a pesymiści niestety żyją krócej. Wiele jest prawdy w twierdzeniu: w zdrowym ciele zdrowy duch. Jeśli przyczyną twojej niechęci dbania o zdrowie jest ogólne niezadowolenie z życia, spróbuj nad tym popracować. Ucz się walczyć ze stresem, po­nieważ jest on jednym z największych wrogów twojego organizmu. Na pewno nie zrobisz tego w ciągu jednego dnia, ale warto choćby odrobinę ożywić własny styl życia. To niewątpliwie przełoży się na wyniki twoich działań.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!