Test: Jak jest płeć twojego mózgu. Rozwiąz test i sprawdź płeć mózgu
Test:  Jak jest płeć twojego mózgu.  Rozwiąz test i sprawdź płeć mózgu
Umysłem każdego człowieka rządzą elementy męskie, jak i kobiece. Rozwiąż prosty test i dowiedz się, które elementy są dominujące w twoim przypadku

1. Uważasz, że pieniądze dają:

1. Uważasz, że pieniądze dają:

2. Szef przekazuje ci niezbyt jasne wskazówki, jak masz poprawić raport i pyta: „Wszystko jasne?”. Ty:

3. Jesteś czwarty dzień na wakacjach w nowym miejscu. Umawiasz się ze znajomymi na kolację w restauracji, w której już raz byłaś. Trafiasz tam bez problemu dzięki temu, że:

4. Jadąc na parapetówkę do przyjaciół, zgubiłaś drogę, w

5. Przyjaciółka remontuje mieszkanie i waha się, czy do kuchni wybrać kafelki morelowe, czy brzoskwiniowe. Ty:

6. Po kłótni z partnerem najczęściej:

7. Jesteś na przyjęciu, na którym znasz tylko gospodarza. Co robisz?

Po sprzeczce z partnerem:

9. Miałaś ciężki dzień w pracy, na dodatek zepsuł ci się samochód i poplamiłaś atramentem nową spódnicę. Co robisz, żeby się zrelaksować?

10.Gdy brakuje ci pieniędzy do pierwszego:

11.Koleżanka z pracy zwraca uwagę, że z szefową chyba jest coś nie tak, bo przyszła trzeci raz z rzędu w tej samej bluzce. Ty:

12. Oglądasz ulubiony serial, rozkoszujesz się smakiem jaśminowej herbaty i głaszczesz psa, gdy dzwoni twoja przyjaciółka. Odbierasz telefon i:

13. Dwa tygodnie temu, po imieninach teściowej, pokłóciłaś się z mężem. Dzisiaj:

14. Podczas dyskusji z przyjaciółmi na temat wychowania dzieci zwykle:

Test: Jak jest płeć twojego mózgu. Rozwiąz test i sprawdź płeć mózgu

  1. You got: Męski umysł

    Analityczne myślenie, logiczne porządkowanie faktów i szybkie wyciąganie wniosków to twoje atuty zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Jesteś konkretna, zdecydowana i konsekwentna w dążeniu do celu. Dlatego często osiągasz to, na czym ci zależy. Gdy pracujesz, skupiasz się na tym, co masz do zrobienia i nie rozpraszasz się pogaduszkami w biurowej kuchni lub sprawdzaniem e-maili co kwadrans. Dzięki temu jesteś skuteczna w tym, co robisz. Koleżanki podziwiają cię za to, że gdy masz jakiś kłopot lub gdy ktoś prosi cię o radę, „chwytasz byka za rogi”, czyli koncentrujesz się na rozwiązaniu problemu. Podchodzisz do tego bardzo metodycznie: analizujesz sytuację, rozważasz różne możliwości i wybierasz taką, która w danej sytuacji wydaje ci się najlepszym wyjściem. Masz silne poczucie niezależności i starasz się rozwiązywać swoje problemy samodzielnie. Uważasz, że ze wszystkim powinnaś radzić sobie sama, więc nierzadko zdarzają się chwile, kiedy czujesz się przytłoczona i zestresowana. Męski mózg podpowiada ci, by rozluźnienia szukać w alkoholu lub używkach. Uważaj, to może skończyć się uzależnieniem! Dlatego dobrze zrobisz, jeśli postarasz się rozwinąć kobiecy aspekt umysłu i w sytuacjach napięć i problemów poszukasz wsparcia u innych kobiet. Strategia radzenia sobie ze stresem, pt. „zbliż się i zaprzyjaźnij”, wzmocni cię i da siłę do kreatywnego korzystania z zasobów umysłowych, które posiadasz.

  2. You got: Kobiecość na 100 procent

    Masz podzielną uwagę i potrafisz robić kilka rzeczy naraz: rozmawiać przez telefon, gotować obiad, oglądać film i ubierać dziecko. Wszystko dzięki temu, że twój mózg jest w stanie aktywizować różne obszary związane zarówno z zadaniami werbalnymi, jak i przestrzennymi. To bardzo przydatna umiejętność, ale… badania pokazują, że nie zawsze sprzyja wydajności i skuteczności w pracy. Bo ciemną stroną zdolności wykonywania kilku rzeczy jednocześnie jest rozproszenie uwagi. Dlatego wtedy, gdy na przykład musisz skupić się na napisaniu raportu lub sprawdzeniu ważnych dokumentów, zorganizuj otoczenie tak, by jak najmniej rzeczy odrywało twoją uwagę: wycisz telefon, wyłącz telewizor czy radio. Twoim atutem jest dobra pamięć i spostrzegawczość – potrafisz powiedzieć, w co była ubrana koleżanka miesiąc temu i co powiedział twój partner na urodzinach teściowej. Ale i tutaj jest ukryta pewna pułapka – twój mózg dokładnie pamięta również negatywne emocje, które przeżywałaś na przykład podczas kłótni miesiąc temu. Oznacza to, że silniej i wyraźniej doświadczasz przykrości niż ktoś, kto ma męski umysł. Pamiętaj o tym, gdy poczujesz się nieszczęśliwa i przygnieciona problemami. Pomyśl, co możesz konkretnie zrobić, żeby rozwiązać problem. Zmuś się, żeby opracować plan działania i realizuj go. To pozwoli ci nie tylko opanować złość lub lęk, ale też zmieni twoją sytuację na lepsze. Dobra wiadomość jest taka, że w trudnych chwilach twój kobiecy mózg skłania cię do szukania wsparcia u bliskich. Dlatego dbaj o to, by zawsze znaleźć czas na plotki z siostrą, wspólne gotowanie z przyjaciółkami czy wizytę u znajomej masażystki. Dzięki temu łatwiej odgonisz złe myśli i skutecznie poprawisz sobie nastrój.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!