Test: Czy jestes odporny na stres?
Test: Czy jestes odporny na stres?
Przygotowaliśmy poniższy test abyś mógł/a sprawdzić twoją odporność na napięcia codziennego życia. Przekonasz się, czy łatwo dajesz się stresować, co prowadzi do niepotrzebnych zgrzytów w twoim związku.
Zaznacz odpowiedzi, które najlepiej do ciebie pasują.

Jesteś w drodze do pracy, ale najpierw musisz jeszcze wstąpić do apteki. Równocześnie z tobą wchodzi starsza pani, przepycha się przed ciebie i opowiada farmaceucie w najdrobniejszych szczegółach o wszystkich swoich bólach i dolegliwościach.Jak reagujesz?

Przygotowujesz się do konferencji. Masz jeszcze długą listę rzeczy do zrobienia i bardzo mało czasu. Właśnie wtedy dzwoni twoja matka i koniecznie chce się dowiedzieć, kiedy ją odwiedzisz. Co odpowiadasz?

Dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia w żaden sposób nie uda ci się uniknąć wyprawy do centrum po prezenty.Z tobą jest twój partner,który wcale się nie spieszy i grzebie w towarach, podczas gdy ty chcesz tylko załatwić wszystko z listy. Jak reagujesz?

Co się dzieje, kiedy odczuwasz wielki stres?

Czy często czujesz się spięty?

Test: Czy jestes odporny na stres?

  1. You got: Gratulacje! Naprawdę jesteś niezwykle odporny na stres i nic pozwalasz się zdenerwować.

    Umiesz przyjmować wszystko z poczuciem humoru i nie dopuszczasz, żeby długie kolejki, nieprzyjemni ludzie lub stresy rujnowały ci dzień. Jednak może się zdarzyć, że partner zaatakuje cię właśnie dlatego, że nigdy nic pozwalasz wyprowadzić się z równowagi.

  2. You got: Ogólnie rzecz biorąc, jesteś raczej zrównoważoną osobą i zawsze starasz się śledzić bieg spraw.

     Poza tym usiłujesz od początku unikać stresujących sytuacji i w większości wypadków ta taktyka się sprawdza. Dlatego oraz ponieważ jesteś dobrze zorganizowany i masz swój dzień „pod kontrolą", rzadko czujesz się zestresowany. Jeżeli już dopadnie cię stres, nie trwa to długo, gdyż po krótkim czasie podejmujesz środki zaradcze.

  3. You got: Żyjesz w ciągłym napięciu.

    Dzieje się tak dlatego, że łatwo dajesz się denerwować innym i okolicznościom, a sam działasz w nerwowy, chaotyczny sposób. Przez większość czasu próbujesz robić mnóstwo rzeczy naraz i pozwalasz, by inni obarczali cię większą ilością spraw, niż możesz sobie poradzić. Ponieważ w żadnym wypadku nie chcesz się poddać lub przyznać, że wziąłeś na siebie zbyt dużo, jesteś nieustannie ze-tresowany. W związku z tym łatwo się irytujesz, co prowadzi do kłótni.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!