Test psychologiczny: Jaka jest twoja teściowa?
Test psychologiczny: Jaka jest twoja teściowa?
Jak zatem wygląda sprawa z twoją teściową? Czy masz szczęście i wasze stosunki dobrze się układają? Czy też teściowa stale się wtrąca i zamienia ci życie w piekło? Poniższy test pomoże ci zyskać jasny obraz, jaką osobą jest twoja teściowa: bezlitosną jędzą czy macierzyńską przyjaciółką, dominującą egoistką czy niepohamowaną zrzędą. Zaznacz stwierdzenia, które najbardziej do niej pasują. Przy każdym pytaniu wybierz tylko jedną odpowiedź.

Zbliżają się urodziny twojego partnera i planujesz urządzić mu niewielkie przyjęcie. Ponieważ teściowie mieszkają w tym samym mieście, ich również zapraszasz. Co się dzieje?

Zbliżają się urodziny twojego partnera i planujesz urządzić mu niewielkie przyjęcie. Ponieważ teściowie mieszkają w tym samym mieście, ich również zapraszasz. Co się dzieje?

Niedługo Boże Narodzenie. Wraz z partnerem postanowiliście spędzić te święta sami. Nie odwiedzicie ani nie zaprosicie twoich ani jego rodziców, którzy mieszkają w odległości 150 kilometrów od was. Kiedy twoja teściowa dowiaduje się o waszych planach.

Ty i twój partner chcecie się pobrać. Powiadamiasz o tym radosnym fakcie swoich przyszłych teściów. Które z poniższych zdań mogłaby wygłosić twoja teściowa?

Ty i twój partner za trzy miesiące spodziewacie się dziecka. Wspólnie zastanawiacie się, które z was powinno pójść na urlop macierzyński i jak będzie wyglądało życie z dzieckiem. Jak zachowuje się twoja teściowa?

Wasze dziecko już się urodziło, a wy nadal staracie się odnaleźć w nowej sytuacji. Co robi twoja teściowa?

Jak zachowała się twoja teściowa, gdy po raz pierwszy się spotkałyście?

Test psychologiczny: Jaka jest twoja teściowa?

 1. You got: Nie masz łatwego życia! Twoja teściowa jest kobietą apodyktyczną.

  Zawsze stawia na swoim (czytaj: wszyscy pozwalają jej stawiać na swoim, żeby mieć święty spokój) i wszyscy robią to, co każę. Ilekroć wygłosisz opinię, która jej nie odpowiada, wywołuje to niewspółmiernie ostrą sprzeczkę.Teściowa jest bardzo wrażliwa na wszelki sprzeciw. W końcu tylko ona naprawdę wie, co jest dobre, a co złe - szczególnie jeśli dotyczy to jej dziecka (tzn. twojego partnera). Nic dziwnego, że nie liczy się ze słowami, kiedy wyjaśnia ci, co powinnaś zmienić, ani nie waha się wyrazić swojej krytyki i niezadowolenia. Z taką osobą bardzo trudno się porozumieć, gdyż kiedy tylko próbujesz mieć własne zdanie, natychmiast czuje się źle potraktowana. Niewątpliwie postrzega partnerkę swojego dziecka jako przeciwnika i z obawy przed porażką stara się obronić i utrzymać swoją pozycję. Dlatego musisz bardzo ostrożnie ją obchodzić i będziesz potrzebowała wicie cierpliwości. Niestety, nigdy nic uda ci się w pełni z nią wygrać.

 2. You got: Twoja teściowa ma dobre intencje i jest zazwyczaj miła i uczynna, jednak jest również osobą lubiącą dominować i ingeruje w wasze życie znacznie częściej, niż byś chciała.

  Wic wszystko, wszystko musi skomentować i ma dydaktyczne zapędy, choć zawsze wygłasza swoje rady przyjaznym tonem. Niestety, zawsze wypowiada się nieproszona i próbuje wywierać wpływ na wasze codzienne życie. Czy chodzi o kształcenie dzieci, wybór miejsca na wakacje czy sprawy domowe - ona musi być w centrum wszystkiego. To dla niej jedyny sposób, by zachować kontrolę - a to jej najwyższy cel. Zawsze chce być we wszystko wtajemniczona i nigdy nie dba o własne interesy, ukrywając swoją wścibskość pod maską troski. Zasadniczo stosunki z taką teściową układają się dość gładko, dopóki pozwalasz jej na takie zachowania. W końcu ona nie uważa cię za wroga, tylko pragnie tego, co najlepsze, dla swojego dziecka.

 3. You got: Twoja teściowa jest serdeczną i przyjazną osobą - i to nie tylko przy pierwszym kontakcie.

  ydaje się życzliwa, akruistyczna, niemal idealna. Po prostu trudno jej nie lubić. Przyjaciół i partnerów swoich dzieci traktuje, jakby od dawna byli członkami rodziny - i ciebie przyjęła równie miło. Jest bardzo dobra dla wszystkich ze swego otoczenia i odgaduje każde wasze życzenie. Jeśli potrzebujecie pomocy, możecie zawsze na nią liczyć. Od razu nabrała do ciebie zaufania i zwierza ci się z najbardziej intymnych szczegółów swojego życia. I tu kryje się haczyk w kontaktach z tego rodzaju osobą. 7. łatwością przekracza ona granice i oczekuje tego samego od ciebie. Liczy, że będziesz jej opowiadać o wszystkim, co dotyczy waszego związku. Ma bardzo dobre kontakty ze swoimi dziećmi i zachowuje się jak ich przyjaciółka. Dlatego czasem zapomina o jednym: Jest matką twojego partnera i powinna starać się zachować rozsądny dystans, choćby dla dobra waszego związku.

 4. You got: Gratulacje! Najwyraźniej masz najlepszą z możliwych teściowych.

  Jest życzliwa, nieskomplikowana, otwarta, tolerancyjna, wielkoduszna i miła, a przy tym nie narzuca się - po prostu idealna. Od początku się polubiłyście i potraficie rozmawiać o wszystkim. Łączą cię z nią przyjacielskie stosunki i czasem czujesz nawet, że jest ci bliska - ale nie nadmiernie. Teściowa szanuje twoją prywatność i sama wyznacza granice. W końcu chce korzystać z wolności, którą zyskała, gdy dzieci opuściły dom. Potrafi pozwolić im odejść i prowadzić własne życie, ze wszystkimi jego konsekwencjami. Wszystko to razem składa się na przyjazne, swobodne stosunki pełne wzajemnego szacunku - tak jak powinno być.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!