Firewall (2006) - Cały Film • Online •Gdzie obejrzeć za darmo • Recenzja
Firewall (2006) - Cały Film • Online •Gdzie obejrzeć za darmo • Recenzja
Jack Stanfield (Harrison Ford), specjalista ds. ochrony informatycznej w banku Landrock Pacific w Seattle, wiedzie ustatkowane użycie obok pięknej żony Beth (Virginia Madsen) i dwójki dzieciaków. Pewnego dnia sielanka kończy się w drastyczny sposób - do domu Jacka włamuje się Bill Cox (Paul Bettany) ze swoją szajką i bierze rodzinę jako zakładników.

Obsada Filmu:

Reżyseria: Richard Loncraine
Scenariusz: Joe Forte
Zdjęcia: Marco Pontecorvo
Muzyka: Alexandre Desplat
Scenografia: Brian Morris
Producent: Armyan Bernstein, Basil Iwanyk, Jonathan Shestack
Gatunek: Akcja, Kryminał, Thriller
Produkcja: USA
Dystrybucja: Warner Cinema
Studio: Warner Bros. Studios
Czas trwania: 100 min.

Recenzja Filmu:

  Aby wyjść cało z sytuacji Stanfield będzie musiał znaleźć lukę w systemie komputerowym banku by przelać na zagraniczne konto przestępcy 100 milionów dolarów Nie dość, że imiona bohaterów, granych przez Harrisona Forda, są podobne (Jack Stanfield, Jack Ryan, James Marshall) to jeszcze typ bohatera jest niemalże identyczny - troskliwy ojciec, który zrobi dosłownie wszystko dla swojej rodziny (przerodzi się nawet w prawdziwego amerykańskiego herosa). Tutaj relatywnie wyraźnie widać, że Stanfield przesiedział 20 lat za biurkiem i w czasie akcji działa dość nieporadnie - ale paradoksalnie z mistrzowsko przemyślaną precyzją. "Firewall" jest pełen takich kwiatków, które co jakiś czas mocno dają nam po oczach i odbierają już i tak nieszczególną przyjemność z oglądania.
   Pomysł na film wydaje się być niemal odrzutem z serii "24" z Kieferem Sutherlandem - fabuły nawet nadmiar akcji nie byłby w stanie uratować. Intryga jest poprowadzona bardzo nierówno i w niewielu momentach wywołuje autentyczne emocje - a jestem przekonany, że zamiarem twórców było podniesienie nam ciśnienia w zdecydowanie większej ilości scen. Zapewne spora w tym wina zarówno scenarzysty Joe'go Forte, praktycznie debiutującego tym obrazem, jak również reżysera Richarda Loncraine'a, nie zajmującego się wcześniej thrillerami - chyba że kogoś przechodziły dreszcze na samą myśl o "Wimbledonie".
Z aktorów najlepiej sprawdził się chyba tylko Paul Bettany, który współpracował już z reżyserem "Firewall". Jego rola nie dała mu się co prawda popisać aktorsko, ale świetnie przedstawił wizerunek zimnokrwistego przestępcy o twarzy aniołka. Najbardziej rozczarowuje Harrison Ford, który przez cały film zaserwował nam dosłownie kilka wystudiowanych min, tak dobrze znanych z innych obrazów. O reszcie można zapomnieć, gdyż zwyczajnie albo nie potrafili się wykazać, albo scenariusz nie dawał im do tego możliwości. Nawet Mary Lynn Rajskub, grająca sekretarkę Jacka, a znana doskonale fanom "24" z roli Chloe O'Brian, zagrała identycznie, jak we wspomnianym serialu - po prostu ręce opadają.

"Firewall" to sztampowy thriller sensacyjny, którego bieg fabuły nie jest ciężko przewidzieć. Harrison Ford wystąpił w nim chyba z braku laku, bo nawet nie musiał się wysilać. Nie będę się wgłębiał w autentyczność spraw czysto komputerowych, gdyż na tym polu moja znajomość jest znikoma. Jednakże mam dziwne wrażenie, że zostało to przedstawione w dość spłycony sposób, żeby nawet tacy laicy jak ja cokolwiek z tego zrozumieli. Nie uważam tego bynajmniej za plus, gdyż nie lubię, gdy z widza robi się głupka - czasami lepiej dłużej pomyśleć, a nie iść po najmniejszej linii oporu.

Gdzie obejrzeć film: Firewall (2006)

Obecnie film: Firewall (2006) można obejrzeć tylko  za pośrednictwem płatnych platform VOD.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!