Błąkasz się po dżungli, czując dezorientację. Otacza cię gęsta roślinność i parne powietrze. W tak bogatym otoczeniu tracisz, orientację (nie widzisz dalej niż na wyciągnięcie ręki), ale do twoich uszu dociera mnóstwo odgłosów dzikiej przyrody — bzyczenie owadów, nawoływanie ptaków, wrzaski małp. Nie możesz jednak pozbyć się nieprzyjemnego wrażenia, że w dżungli czają się inne dzikie zwierzęta, które cię obserwują, ukryte wśród roślinności i czekają na odpowiedni moment, żeby zaatakować.

Interpretacja snu

Dżungla to senny obraz przywołujący na mysi prymitywne uczucia agresji i instynkt przetrwania. Będąc uwięzionymi w dżungli czujemy z jednej strony .strach (co się czai za zaroślami, gotowe do skoku?}, a z drugiej klaustrofobię (ze wszystkich stron, nawet z góry oracza nas roślinność, zasłaniając słońce). Ustal, czy w twoim życiu realnym masz do czynienia z równie wrogim, dzikim otoczeniem. W większości przypadków jest to senna metafora stresu i rywalizacji, z jakim stykasz się codziennie w pracy - miejscu pełnym ludzi, którzy śledzą każdy twój krok i tylko czekają, żeby wykorzystać twoją słabość (w pewnym sensie jest to betonowa dżungla). Twoja ścieżka często bywa kręta, lecz mimo strachu i trudności brniesz naprzód. Jeśli we śnie posiadasz umiejętności, które pozwalają ci zapewnić sobie bezpieczeństwo i utorować drogę przez busz z powrotem do cywilizacji jest to dobry znak, iż masz hart ducha i ambicję, niezbędne do pokonania wszelkich wyzwań, zagrażających twojej pozycji w świecie zawodowym.

W swoich pracach Jung często odwoływał się do „prastarego lasu”, zamieszkanego pracz węże, małpy człeku kształtne i inne dzikie zwierzęta. Według niego był to symbol tego, co nieuświadomione i podobnie jak Freud sądził, iż dzika przyroda, tworząca tło takiego snu uosabia instynkty i agresję, które budzą u śniącego lęk lub poczucie winy.

Twoja Ocena