Sennik: Jaskinia
Sennik: Jaskinia
Najbardziej typowe wersje .snu Znajdujesz się w jaskini ciemnej, wilgotnej i chłodnej. Nic bardzo wiesz, gdzie jest wyjście i możesz nie mieć czym rozświetlić mroku. Droga jest kręta i pełna rozwidleń, a ty idziesz nią po omacku. Być może kierujesz się w stronę nikłego światła, prowadzącego na zewnątrz. albo zagłębiasz się w jaskinię i natrafiasz na ukryty skarb lub tajemną, urzekająco piękną komnatę.

Interpretacja: Jaskinie to mroczne, niedostępne miejsca, gdzie można się schronić przed stresami i zmartwieniami, widocznymi w ostrym świetle dnia. Jako takie często symbolizują pragnienie powrotu do bezpieczeństwa i ochrony zapewnianej przez macicę. Może to być sygnał od naszej nieświadomości, iż czas zrobić przerwę dla zdrowia psychicznego i naładować emocjonalne baterie. Jaskinie mogą też uosabiać tajemnice nieświadomego umysłu. Po wejściu tło jaskini wszystkie drogi mną w ciemnościach i bez przewodnika (albo jakiegoś źródła światła) prawic wszystko co się w niej kryje, pozostaje poza zasięgiem twojego wzroku. Przedzieranie się przez podobną do labiryntu siatkę korytarzy jaskini jest sugestywnym wyobrażeniem nieprzewidzianych objazdów i błądzenia podczas podróży, jaką jest odkrywanie własnego wnętrza. Jeśli we śnie boisz się, że w ciemnych zakątkach jaskini kryją się niebezpieczne zwierzęta, być może obawiasz się tego, co możesz odkryć w swoim nieświadomym umyśle. Z drugiej strony, jeśli śnisz o tym. że znalazłeś wyjście z jaskini a nawet zabrnąć tak głęboko, że znalazłeś sekretną salę, niezwykle piękną albo pełną skarbów -może to oznaczać, doznałeś objawienia, które może zmienić twoje życie.

Jak zinterpretowałby go Jung   W opinii Junga jaskinia uosabia „mroczność i niedostępność nieświadomego umysłu' - miejsca, którego eksploracja może prowadzić do lepszego samopoznania.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!