Sennik: Spadanie, wpadanie w otchłań
Sennik: Spadanie, wpadanie w otchłań
Śni ci się, że balansujesz na krawędzi klifu lub na przykład idziesz chodnikiem, po czym przewracasz się i w tym momencie uświadamiasz sobie, że wpadasz, w otchłań. Czujesz się bezradny, pozbawiony punktu oparcia. Uczucie spadania nie ustaje, lecz .się nasila, aż budzisz się z sercem tłukącym się w piersi.

Interpretacja snu:  Ten klasyczny sen lękowy bardzo sugestywnie nawiązuje do strachu przed utratą kontroli. Co więcej, poczucie bezradności i przerażenia jest tak silne, że spadając prawie zawsze budzisz się zanim uderzysz o ziemię. (Teoria, że jeśli we śnie zderzysz się z ziemią umrzesz i już się nie obudzisz, jest wyssana z palca). Upadek ze znacznej wysokości może sugerować wyśrubowane wymagania, które ty lub inni mają wolne ciebie oraz twoje obawy, że im nie sprostasz. Spróbuj się dowiedzieć, co we śnie poprzedza twój upadek. Czy z jakiegoś powodu gdzieś się śpieszyłeś? Czy na twojej drodze była jakaś przeszkoda? Twój nieświadomy umysł nakłania cię do ustalenia, czego się boisz i skonfrontowania się z tym lękiem - jeśli uda ci się zrozumieć, dlaczego jesteś zestresowany, przytłoczony albo przestraszony, masz większe szanse znaleźć praktyczne rozwiązanie.

Jak zinterpretowałby sen Jung:

Sny o spadaniu zapowiadają czasem zbliżający się okres odrodzenia. Możesz też obawiać się utraty twarzy lub poczucia własnej wartości.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!