Co pochłania zapachy domowe sposoby? Jak utrzymać ładny zapach w domu? Co niweluje zapach oleju?
Co pochłania zapachy domowe sposoby? Jak utrzymać ładny zapach w domu? Co niweluje zapach oleju?
Co pochłania zapachy domowe sposoby? Jak utrzymać ładny zapach w domu? Co niweluje zapach oleju?

Boraks w kuble na śmieci

Kubły to wylęgarnie pleśni i bakterii wywołujących przykre zapachy. Aby chronić się przed nimi, wsyp ’/2 szklanki boraksu na dno kosza na śmieci i powtarzaj to po każdym jego opróżnieniu.

Kiedy zawini kapusta

Gotowana kapusta to jedno z najzdrowszych dań, lecz odór, który wydziela podczas gotowania, może zniechęcić do jej jedzenia. Aby zmniejszyć jego natężenie w powietrzu (i ożywić smak kapusty), wciśnij ’/2 cytryny do wody, w której gotujesz kapustę.

Upiecz blachę ciasteczek

Naprawdę, nie ma lepszego kuchennego dezodorantu niż piekące się czekoladowe ciasteczka! Nieważne, czy przygotujesz je samodzielnie, czy skorzystasz z gotowych półproduktów.

Upiecz cytrynę

Nie kupuj odświeżacza powietrza, bo możesz pozbyć się kuchennych zapachów za drobny ułamek

jego ceny, piekąc cytrynę. Pokrój w plastry 2 cytryny, ułóż je na wyłożonej folią blasze i piecz w temperaturze 110°C przez 60-90 minut. Po wyłączeniu piekarnika otwórz jego drzwiczki i pozostaw cytryny na blasze jeszcze przez kilka godzin - wydłuży to działanie tego „dezodorantu”.

Zapachobójczy środek do czyszczenia rur Używając soli i sody do odblokowywania kuchennej kanalizacji, pozbędziesz się też nieprzyjemnych zapachów. Wsyp do odpływu 1 szklankę soli oraz 1 szklankę sody. Wlej pełny czajnik wrzątku i pozwól działać pracowitemu sodowi.

Dezodoranty młynka do śmieci

Tam, gdzie każdego dnia mielone są resztki jedzenia, pojawiają się bakterie wywołujące zapaszki. Aby się ich pozbyć, spróbuj zemleć w nim jeden z poskramiaczy przykrych woni:

•    Skórki owoców cytrusowych - cytryn, limon, pomarańczy lub grejpfrutów.

•    2-3 pęczki świeżej mięty.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!