Czy mężczyźni wolą kobiety z makijażem czy bez?
Ile razy słyszałaś: „bez makijażu bardziej mi się podobasz” lub „przecież to nie tapeta sprawia, że jesteś piękna”? Dałaś się nabrać? Naturalne piękno podoba się mężczyznom? – bzdura, w końcu nie mają pojęcia, że jest coś takiego jak „nude make up” czy „no make up” – które także przecież jest rodzajem makijażu.

„Jaka jesteś piękna”

Zwykle jest tak, że początek związku wiąże się u kobiety z ciągłą, czasem przesadną wręcz dbałością o własny wygląd. Może to się wydawać nieuzasadnione, w końcu poznawszy nas lepiej, mężczyźni często mówią, że wolą oglądać nas bez make up`u. Ale czy naprawdę się im wówczas bardziej podobamy. Psychologia już dawno udowodniła, że panowie doceniają po prostu to, co ładniejsze, a chwalą kobiety bez makijażu, z uwagi na ich uczucia – niekoniecznie oceniając szczerze sytuację.

Deklaracja a prawda zakodowana

To, że panowie coś innego mówią, a coś innego robią, nie powinno nikogo dziwić. Poniekąd jest to bowiem uwarunkowane genetycznie i ewolucyjnie. Mówią, że lubią nie umalowane, ale… wystarczy przeprowadzić kilka doświadczeń na przedstawicielach płci przeciwnej w różnych zakątkach świata i już wiadomo co jest prawdą, a co nie.

Podryw na makijaż?

Opublikowano wyniki badań przeprowadzonych przez francuskiego psychologa Nicolasa Guéguen`a. Naukowiec, aby zbadać jak deklaracje różnią się od rzeczywistości, postanowił sprawdzić jakie zainteresowanie wzbudzają panie w makijażu i bez niego. Do tego celu wykorzystał dwie kobiety w podobnym wieku, które siedziały w barze i rozmawiały ze sobą. Jedna była pomalowana, druga nie. by badanie było wiarygodniejsze, raz pomalowana była jedna pani, raz druga. Okazało się, że kobieta w makijażu była „zaczepiania” przez mężczyzn częściej i szybciej. Aby podejść do umalowanej panom wystarczyło 17 minut, kobieta bez make up`u czekała około 23 minuty, ale to nie wszystko, do nieumalowanej podchodziło o 25 procent mniej przedstawicieli płci brzydkiej.

Panowie nie lubią przesady

Dla statystycznego mężczyzny makijaż oznacza pomalowane powieki, podkreślone usta i policzki. Jednak niewielu zdaje sobie sprawę patrząc na kobietę czy ma podkład na twarzy i makijaż na powiekach, jeśli jest to cień jasny i delikatny. Przecież nie malujemy się, by mężczyzn oszukiwać, a tylko podkreślać to, co w nas najładniejsze! Czyż nie?

Jak wynika z badań opublikowanych w internetowym wydaniu Daily Mail są takie elementy make up`u, które panów zdecydowanie odstraszają. Około 20 procent mężczyzn nie lubi całować się z kobietą, której szminka zostaje na męskich ustach, zaś ponad 30 procent panów deklaruje, że nie zawarłby bliższej znajomości z kobietą, na której twarzy widać makijażowe niedociągnięcia (za ciemny puder, zbyt rzucające się w oczy kolory).

Gwiazdy dyktują modę

Myślicie, że mężczyznom bardziej podoba się Kate Moss czy Karolina Kurkova w makijażu czy raczej bez niego? Odpowiedź jest prosta. Którą opcję docenił i w której zakochał się świat? To wszystko jasne.

Może i nasi stali partnerzy kochają nas i w makijażu i bez niego, jednak mało prawdopodobne, by zareagowali entuzjastycznie, gdybyśmy chciały np. pojawić się zupełnie bez makijażu na ich przyjęciu świątecznym w pracy, jeśli zwykle nosimy make up.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!