Czy warto wykupić ubezpieczenie na życie? Kto potrzebuje ubezpieczenia na życie?
Czy warto wykupić polisę na życie? Czy takie ubezpieczenie może pomóc rodzinie ubezpieczonego? Te pytania zadaje sobie wiele osób, które nad zawarciem tak ważnej umowy dopiero się zastanawiają. Na jakie korzyści może zatem liczyć osoba ubezpieczona?


Dla dobra rodziny

Ubezpieczenia na życie są szczególnie popularne wśród tych, którzy są odpowiedzialni za swych najbliższych. To oni, chcąc zapewnić swym dzieciom i współmałżonkom godną przyszłość, decydują się na skorzystanie z takiej właśnie ochrony. Co mogą otrzymać w zamian za opłacanie miesięcznych składek o ustalonej wysokości? Przede wszystkim pewność, że w razie ich śmierci rodzina otrzyma określoną w umowie sumę pieniędzy. Dzięki niej nie trzeba obawiać się pogorszenia warunków bytowych. Nie jest to jednak jedyna zaleta takiej polisy. Może zapewnić ona skuteczne wsparcie w razie nieszczęśliwych skutków wypadku oraz przewlekłej choroby. Tu pieniądze z polisy mogą się przydać zarówno na leczenie i rehabilitację, jak i na utrzymanie domu w chwili, gdy powrót do życia zawodowego okaże się niemożliwy.

Dla singli

Ubezpieczenia na życie mogą przybierać różną formę, a ich coraz szerszy asortyment daje coraz więcej korzyści i tym, którzy nie mają własnej rodziny i nie zamierzają jej zakładać. Dla singli, którzy nie muszą troszczyć się o zapewnienie godnej przyszłości współmałżonkom i dzieciom, dobrym rozwiązaniem okazują się ubezpieczenia na życie i dożycie. Choć dla samotnej osoby takie ubezpieczenie może wydawać się zbędne, może ono przynieść wiele korzyści. Jakich?
Podstawową korzyścią takiej polisy w przypadku osób samotnych może okazać się wypłata świadczeń w chwili tragicznego wypadku i związanego z nim leczenia. Niezdolność do pracy to kolejna sytuacja, w której ubezpieczenie może okazać się sporym wsparciem. Tym, co zagraża singlom najbardziej, jest jednak… samotna emerytura. Wiadomo, że emeryci w Polsce nie mają łatwego życia, a osoby samotne nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych. W takich przypadkach niezastąpionym rozwiązaniem może okazać się właśnie ubezpieczenie na życie i dożycie. Posiadacze takiej polisy, którzy dożyją określonego w umowie wieku, będą mogli liczyć na wypłatę ustalonej wcześniej sumy. Takie pieniądze to cenne zabezpieczenie na ostatnie lata życia i szansa na spędzenie starości z dala od finansowych problemów.

Dla samotnych, dla głównych żywicieli rodzin, na wypadek śmierci lub ciężkiej choroby – zakres polis na życie jest coraz szerszy. Elastyczność takich ubezpieczeń sprawia, że każdy może dziś znaleźć najlepsze dla siebie i swych najbliższych rozwiązanie. Czy warto? Zdaniem tych, którym w tragicznych chwilach ubezpieczenie pozwoliło uchronić się przed poważnymi problemami finansowymi odpowiedź może być tylko jedna.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!