Domowe sposoby na nadmierne pocenie się. Jak naturalnie zmniejszyć potliwość?
Domowe sposoby na nadmierne pocenie się. Jak naturalnie zmniejszyć potliwość?
Wstydzisz się mokrych dłoni i plam pod pachami? Można temu zaradzić. Poznaj domowe sposoby na nadmierne pocenie.

Codzienna higiena jest najważniejsza. Pamiętaj, aby regularnie golić skórę pod pachami. Używaj przeciwpotnych, ziołowych żeli pod prysznic, a  do kąpieli dodawaj np. angielską sól epsom.

Dezodoranty zawierają substancje o działaniu antybakteryjnym, które pomagają zwalczyć jedynie przykry zapach potu. Natomiast antyperspiranty zawierają sole glinu, które hamują wydzielanie potu. Najmocniejsze są jednak blokery i reduktory potu. Zawierają więcej soli glinu, a dodatkowo substancje pielęgnacyjne i nawilżające.

Możesz wspierać się też: przeciwpotnymi tabletkami, naparami z szałwii, okładami z rumianku, rozmaryn lawendy i kory dębu.

Noś przewiewne ubrania z naturalnych tkanin. Na wszelki wypadek miej w pracy odzież na zmianę. Zadbaj, by twoje miejsce pracy było wietrzone i chłodne. Staraj się nie denerwować i rób przerwy na odpoczynek. Dla komfortu stóp nie noś obuwia z tworzyw sztucznych. Wypróbuj bambusowe skarpety i wkładki pochłaniające wilgoć. Używaj kosmetyków do pielęgnacji stóp, a na dłonie nakładaj antyperspirant w żelu, który hamuje wydzielanie potu, działa bakteriobójczo i odświeża.

Nadmierne pocenie może być objawem wielu chorób. Skonsultuj się z lekarzem, aby ustalić przyczynę problemu

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!