Z wiekiem skóra traci napięcie, a powieki, policzki i kąciki ust zaczynają opadać. Na szczęście są sposoby, by je unieść!

Wystarczy poświęcić dziennie 3 minuty na proste zabiegi - nie są czasochłonne, ale wymagają regularności. Najlepszy efekt osiągniemy, robiąc je codziennie, już na stałe włączając do pielęgnacji, lub w cyklach: codzienne zabiegi przez 2-3 tygodnie, 2 tygodnie przerwy i znów 2-3 tygodnie zabiegów.

Gdy opadają powieki oraz kąciki oczu i brwi

 jest Codzienny masaż powiek oraz kącików oczu i brwi pobudzi fibroblasty do pracy. Dzięki nim wytwarzają się elastyna i kolagen, skóra zwiększa gęstość i sprężystość, a więc będzie mniej opadać.

• Na powieki nanosimy krem do okolic oczu l palcem wskazującym robimy masaż, jakbyśmy chciały rysować kółeczka - przez pół minuty na każdej powiece (liczymy do 30).

✓ Następnie delikatnie wklepujemy nawilżający żel do okolic oczu z kwasem hialuronowym, wit. A i E i kolagenem (powinien zawierać przynajmniej jeden wymieniony składnik). Najlepiej trzymać w lodówce i nakładać zimny.

• Do zewnętrznych kącików oczu przykładamy palce wskazujące, dociskamy i pulsacyjnym ruchem, licząc do 10, podciągamy kąciki do góry w stronę skroni.

•    Do brwi przykładamy - na środku i na końcach - 3 środkowe palce i lekko dociskając, unosimy brwi i opuszczamy (razem z mięśniami, nie samą skórę), licząc do 10.

•    By zwiększyć efekt, dodatkowo co 3-4 dni możemy wieczorem nakładać na 20 minut na powieki i kąciki oczu zimne plasterki ogórka lub waciki nasączone naparem z rumianku.

Na opadające policzki i kąciki ust

Także na opadające policzki i kąciki ust skuteczną metodą jest masaż

• Najpierw rozgrzewamy policzki, myjąc je ciepłą wodą. Osuszamy twarz. Następnie opuszkami palców, okrężnymi ruchami od środka twarzy na boki, ugniatamy, opukujemy i głaszczemy skórę (liczymy do 20 przy każdej czynności). ✓ Jeśli wolisz, możesz zamiast palcami masować twarz piłeczką z miękkimi kolcami (ok. 6 zł) .Turlamy ją po skórze wokół ust i od ust przez policzki do linii włosów.

✓ Do masażu warto użyć oleju tsubaki (inaczej karnetowy, od 22 zł/30 ml). Ma witaminy A i E, skwalan i kwasy omega, które ujędrniają skórę. Jest lekki i nie zatyka porów.

• Raz w tygodniu dodatkowo robimy na usta lub na całą twarz maskę kolagenową.

Twoja Ocena