Jak rozczesywać włosy, aby nie kojarzyło się to z wyrwanym pękiem włosów i bolesną skórą głowy?
Jak rozczesywać włosy, aby nie kojarzyło się to z wyrwanym pękiem włosów i bolesną skórą głowy?
Jeżeli kosmyki nie są długie, nie mają tendencji do plątania i sięgają maksymalnie linii żuchwy, można to zrobić jednym delikatnym ruchem, rozczesując je od nasady aż po końce. Jeżeli jednak włosy sięgają ramion lub są jeszcze dłuższe, należy rozczesywać je stopniowo. Najlepiej wyznaczyć partie i każdą rozczesywać osobno.

Zaczynamy od końcówek i stopniowo kierujemy się ku nasadzie włosów. W tym celu wbijamy się grzebieniem około pięciu centymetrów powyżej końcówek i wykonujemy grzebieniem ruch zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, a więc z góry na dół. Następnie wbijamy się grzebieniem nieco bliżej nasady niż poprzednio i ponownie rozczesujemy włosy aż po końce. I tak do skutku, przesuwając się o kilka centymetrów w górę, aż ostatni ruch, od szczytu głowy do końca długości włosów, będzie płynny i żadne włosy nie będą się zahaczać o grzebień. Takie stopniowe rozczesywanie jest mniej bolesne i łagodniejsze dla włosów niż jednorazowe rozczesywanie pasma na siłę.

Szczotkowanie

Warto przekonać się do codziennego szczotkowania włosów. Jest to zabieg pełniący wiele funkcji. Przede wszystkim ma na celu usunięcie zanieczyszczeń z włosów i skóry głowy. Pod pojęciem zanieczyszczeń rozumieć należy nie tylko brud i kurz wyłapany z powietrza, ale również martwe fragmenty naskórka i keratyny oraz obumarłe włosy, które w każdej chwili mogą wypaść i wplątać się w inne, tworząc kołtuny. Zamiast narażać się na splątywanie się wypadających włosów i zbieranie ich po całym domu lub z ubrań, można wcześniej te włosy usunąć właśnie poprzez szczotkowanie. Nie ma sensu na siłę utrzymywać na głowie obumarłych włosów, one i tak wypadną!

    Ostatnią funkcją szczotkowania jest rozprowadzenie na całej długości włosów sebum wytwarzanego przez gruczoły łojowe umiejscowione w skórze głowy. Dzięki temu włosy systematycznie są okrywane filmem ochronnym w postaci łoju. Skumulowany tłuszcz u nasady włosów wygląda jednak nieestetycznie, dlatego lepiej go równomiernie rozprowadzić na całą łodygę włosa podczas szczotkowania. Jeżeli więc w połowie dnia zauważymy, że włosy tuż przy skórze zaczynają się przetłuszczać, możemy szybko je wyczesać i już do końca dnia będą wyglądały schludnie. Ponadto takie rozprowadzenie sebum cienką warstewką na całą długość włosów zapewni im piękny blask.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!