Jaki staż musi mieć przedsiębiorca, aby uzyskać kredyt odnawialny lub inny overdraft?
Jaki staż musi mieć przedsiębiorca, aby uzyskać kredyt odnawialny lub inny overdraft?
Jaki staż musi mieć przedsiębiorca, aby uzyskać kredyt odnawialny lub inny overdraft? Najczęściej sygnalizowaną przeszkodą w rozwoju firm są trudności z uzyskaniem finansowania. Wśród mniejszych firm szczególnie duże jest zapotrzebowanie na proste linie kredytowe.

Przyjrzyjmy się typowej małej firmie. Posiadany majątek trwały -brak. Miejsce działalności - lokal czy hala przeważnie jest wynajmowane, a środki transportu zazwyczaj w leasingu. To oznacza, że firma głównie szuka kredytów niezabezpieczonych i obrotowych, którymi sfinansuje bieżące potrzeby. Jak na to patrzy bank? Bank jako instytucja zaufania publicznego musi dbać o interesy klientów, którzy złożyli w nim depozyty, a więc bardzo wnikliwie analizować wnioski kredytowe.

Ocenia przedsiębiorcę pod kątem jego dotychczasowej działalności - branży, efektywności, zysków, kosztów. Kolejny aspekt to wielkość wcześniejszego zadłużenia i zdolność do bieżącej obsługi zobowiązań. Liczy się również historia przedsiębiorcy jako osoby prywatnej - badanie jego wiarygodności i rzetelności w dotychczasowych kontaktach z bankiem.

 Do tego dochodzi ocena pomysłu na rozwój działalności i perspektywy rynku. Jak widać, bank musi obiektywnie i rzetelnie przyjrzeć się przyszłemu kredytobiorcy. W pewnym sensie gotowość do udzielenia finansowania jest pewną formą certyfikatu wystawianego firmie - tak twój pomysł na biznes jest przemyślany i ma szansę powodzenia.!   

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!