Kredyt konsolidacyjny - co to jest? czy warto go wziąć? na czym polega? warunki oraz zasady
Kredyt konsolidacyjny - co to jest? czy warto go wziąć? na czym polega? warunki oraz zasady
Wiele osób, które zaciągnęły pożyczki, nigdy nie słyszało o istnieniu kredytu konsolidacyjnego. A szkoda, bo główną zaletą tego produktu. zwłaszcza dla osób w najtrudniejszej sytuacji finansowej, jest możliwość uniknięcia pętli kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny to po prostu pożyczka służąca do spłacenia zadłużenia wynikającego z tytułu zaciągniętych wcześniej kredytów. Niektórzy klienci korzystają z niej, aby nie mu sieć co miesiąc pamiętać o terminach spłaty kilku rat. po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego płacą tylko jedną ratę miesięcznie.

Można by zapytać, poco brać kolejny kredyt, aby spłacać inne zobowiązania, Są tacy, którzy twierdzą, że to sytuacja bez wyjścia, ale wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że już znaleźli się w finansowej pułapce, ponieważ zaciągnęli zbyt wiele pożyczek. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu mają szansę wydostać się z niej, zanim stracą możliwość spłacania zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny - formalności

Formalności związane z zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego zasadniczo niewiele się różnią od tych, które są wymagane w przypadku innych kredytów. Różnica polega na tym, że oprócz dokumentów' potwierdzających dochody musisz przedstawić dokumenty dotyczące kredytów, które chcesz skonsolidować. Zwykle wystarczają umowy zawierające podstawowe informacje o tych kredytach, tzn. ich aktualną wysokość, wysokość rat. daty zawarcia umów i numery rachunków, na które bank jeśli uzyskasz kredyt konsolidacyjny przeleje środki.

Kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie dla tych, którzy muszą lub chcą zmniejszyć miesięczne obciążenia z tytułu spłaty już zaciągniętych kredytów. Mechanizm jego działania jest bardzo prosty. Bank udziela ci kredytu, którym spłaca twoje inne kredyty. Oczywiście nie oznacza to. że zawsze spłaci wszystkie. Wysokość kredytu konsolidacyjnego, podobnie jak gotówkowego, zależy od twojej zdolności kredytowej, a ta wynika z twoich dochodów' i zobowiązań. Środki na spłatę kredytów, które konsolidujesz, bank przelewa bezpośrednio na rachunki wskazane' w umowach kredytowych. Może się zdarzyć i tak. że twoja zdolność kredytowa będzie na tyle duża, byś mógł dodatkowo otrzymać gotówkę i przeznaczyć ją na dowolny cel. Gotówka jest wypłacana w kasie lub przelewana na wskazany rachunek.

Większość banków akceptuje te same źródła dochodów co w przypadku kredytu gotówkowego. Podobne są również zasady dotyczące ubezpieczenia kredytu, zarówno w przypadku ubezpieczenia obowiązkowego, jak i dobrowolnego.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!