Sposoby na biegunkę
Sposoby na biegunkę
Pojawia się nagle i uziemia nas w toalecie. Ale z biegunką można się dość szybko i skutecznie rozprawić.

Jedna czy dwie przyspieszone wizyty w toalecie w ciągu doby to nie problem. Gorzej, gdy jest ich więcej niż 3 dziennie, biegunka utrzymuje się ponad 2 dni i towarzyszą jej: podwyższona temperatura, złe samopoczucie, bóle brzucha, nudności i/lub wymioty. Wtedy potrzebna jest pomoc lekarza.

Biegunka zwykle jest skutkiem zatrucia pokarmowego, dlatego gdy cię dopadnie, przejdź na 2-3

dni na lekką dietę (np. suchary, kleik ryżowy, marchwian-ka) i pij 2-3 litry płynów na dobę (najlepiej przegotowana lekko osolona woda i herbata miętowa). A ponadto:

• Zażyj węgiel leczniczy (10-12 tabletek rozpuść w pół szklanki letniej przegotowanej wody i wypij. Dopóki nie ustąpią objawy - co 4 godziny wypijaj po 6 rozpuszczonych tabletek lub Smectę (1-2 saszetki leku rozpuść w wodzie i pij 3 razy dziennie).  

•    Stosuj także probiotyk (np. Trilac, Enterol, Lacido-fil, Nutriplant), bo pomaga odbudować florę bakteryjną jelit, co skraca czas trwania biegunki.

•    Jeśli w ciągu 1-2 dni takie działania nie pomogą, sięgnij po lek spowalniający pracę jelit (np. Imodium Multi-Action, Loperamid, Stoperan).   • Jeżeli po 3 dniach biegunka nadal się utrzymuje - zgłoś się do lekarza. Być może potrzebna będzie kuracja antybiotykiem.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!