Na czym polega franczyza? Czy opłaca się franczyza? Ile płaci się za franczyzę? Ile trzeba mieć pieniędzy żeby otworzyć żabkę?
Na czym polega franczyza? Czy opłaca się franczyza? Ile płaci się za franczyzę? Ile trzeba mieć pieniędzy żeby otworzyć żabkę?
Franczyza to dobry pomysł na biznes dla kogoś, kto nie ma wielkiego zasobu własnego kapitału i tak naprawdę dopiero jest początkującym przedsiębiorcą. Franczyza to sprzedaż lub częściej świadczenie usługi przez samodzielnego biznesmena, ale pod szyldem cudzej i uznanej marki. W ten sposób działają wielkie sieci barów samoobsługowych McDonald’s czy sklepów kosmetycznych Yves Rocher.

W Polsce już mamy także wiele rodzimych przykładów zastosowania franczyzy - choćby sieć cukierni Blikle czy sklepów i kawiarni Pożegnanie z Afryką. Korzystający z cudzego szyldu przedsiębiorca nie pracuje przy tym - to jednak minus - na własne imię i rachunek. Jego sukces w dużym stopniu zależy od powodzenia innych. Jak to może być bolesne, przekonują się przedsiębiorcy, którzy kilka lat temu zainwestowali w warsztaty fotograficzne, wyposażając je - właśnie na zasadzie franczyzy - w sprzęt znanych firm: Kodaka czy Fuji. Czytaj więcej: Koszt  franczyzy.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!