Od czego chroni ubezpieczenie pożyczki?
Od czego chroni ubezpieczenie pożyczki?
Pozabankowe firmy pożyczkowe coraz częściej wymagają na klientach wykupienia ubezpieczenia spłaty zadłużeń. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach i od czego takie ubezpieczenia chronią pożyczkobiorców. Był czas, kiedy nawet banki nie żądały od swoich klientów ubezpieczenia kredytów (chyba że były to kredyty hipoteczne). Obecnie po ubezpieczenia pożyczek sięgają również firmy pozabankowe.

 Coraz więcej pojawia się więc ofert pożyczek pozabankowych, nawet tych krótkoterminowych, ale dostępnych tylko z polisami. Instytucje pozabankowe coraz częściej zaczynają współpracować z ubezpieczycielami, co owocuje interesującymi projektami, czyli pożyczkami z odpowiednimi zabezpieczeniami. Czy są to korzystne oferty?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że ubezpieczenia kosztują, a zatem i tak już drogie pożyczki pozabankowe z ubezpieczeniem będą jeszcze droższe. Warto też wiedzieć, od czego chronią takie polisy. Przede wszystkim od zdarzeń losowych, jak na przykład nieszczęśliwe wypadki, choroba, uszczerbek na zdrowiu. Istnieją też ubezpieczenia na życie. Wśród ofert ubezpieczeniowych bywają takie, które chronią przed utratą pracy. Co taka polisa daje pożyczkobiorcy? W razie utraty pracy pożyczka – lub jej część – będzie spłacana przez ubezpieczyciela. A przynajmniej tak powinno być. Pamiętajmy jednak o licznych wyłączeniach odpowiedzialności firm ubezpieczeniowych, które uniemożliwią skorzystanie z polisy wówczas, kiedy będzie się nam wydawało, że świadczenie powinno zostać przyznane. Należy zatem dokładnie sprawdzać OWU oraz zakres ochrony takich polis. Jeżeli jednak umowa jest zawarta na korzystnych warunkach, ubezpieczenie chroni zarówno pożyczkobiorcę, jak i pożyczkodawcę.

Ubezpieczenie kredytu bankowego jest droższe z uwagi na wydłużony najczęściej okres spłaty. Ubezpieczenie pożyczki pozabankowej nie obciąża aż tak budżetu pożyczkobiorcy, ponieważ okresy spłat są o wiele krótsze. Chociaż zdarzają się pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe z okresem spłaty nawet  5–6 lat.

Różne są oferty pożyczek w firmach pozabankowych, ponieważ coraz większa jest konkurencja na tym rynku. Klient ma w czym wybierać. Może też zadecydować, czy ważne jest dla niego ubezpieczenie pożyczki, czy też woli sięgnąć po pożyczkę bez ubezpieczenia, gdyż takich na rynku również nie brakuje.

Przeczytaj również:

 

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!