Po czym poznać że facet jest zakochany w kobiecie? Jak rozpoznać, że to miłość?
Po czym poznać że facet jest zakochany w kobiecie? Jak rozpoznać, że to miłość?
Chcąc dowiedzieć się jak rozpoznać miłość musimy zwrócić uwagę zarówno na stan fizyczny, jak i na psychiczne aspekty tego uczucia. Zakochanie jest niezwykłym uczuciem, uznawanym za najpiękniejsze i najpełniejsze, jednocześnie jednak bardzo trudnym do zdefiniowania. Obserwuje się tendencję, by podchodzić do niego racjonalnie, z punktu widzenia procesów chemicznych zachodzących w organizmie, na szczęście ten pogląd nie uzyskuje szerszego zainteresowania.

 W tym uczuciu mieści się cała gama wszelakich emocji, dlatego tak wielu zastanawia się jak rozpoznać miłość. Nie jest to sprawa prosta. Istnieją symptomy, które mogą wskazywać na ten stan, choć nie muszą.

Fizyczne objawy
Każdy inaczej reaguje na spotkanie swojej drugiej połówki. Charakterystyczny jest radosny błysk w oczach, rzucane pomiędzy sobą elektryzujące spojrzenia, dotyk przeszywający gęsią skórką całe ciało, to bardzo typowe wskazówki jak rozpoznać miłość. Niektórych uczucie tak pochłania, że odmawiają jedzenia. Mogą mieć także problemy ze snem, wolą w tym czasie rozmyślać o ukochanej osobie. Najczęściej opisuje się stan zakochania jako powodujący „motyle w brzuchu”, taką uwznioślającą lekkość bytu. Wyostrzają się zmysły. Osoby zakochane stają się bardziej wrażliwe na otaczający je świat, innych ludzi.

Magia zakochania
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że to wyjątkowe uczucie o wiele bardziej odbija się na sferze emocjonalnej człowieka, niż na jego fizyczności. Miłość pobudza do działania. Pod jej wpływem każdemu przybywa więcej energii, chęci, sił do życia. Zaczyna się postrzegać świat w kolorowych barwach, ma się bardziej optymistyczne podejście do otoczenia. Cieszą nawet drobiazgi, zaś prawdziwą euforię powodują chwile spędzone z drugą osobą - oto jak rozpoznać miłość. Zakochani bezinteresownie dzielą się swoim szczęściem z innymi. Są niezwykle kreatywni w odnajdywaniu nowych sposobów sprawienia sobie przyjemności. Bardzo ważną cechą jest troska o partnera lub partnerkę. Najważniejszy jest bowiem jej uśmiech. Osoby zakochane częściej w sytuacjach konfliktowych potrafią znaleźć kompromis, nie próbują za wszelką cenę udowodnić swoich racji. Zawsze wspierają się w problemach. Każdy, kto choć raz był zakochany na pewno wyczuwał niewidzialną nić empatii, która tworzyła się pomiędzy dwiema osobami. Ta niezwykłość – swoiste rozumienie się bez słów – jest cechą typową dla miłości, w żadnym innym uczuciu się jej nie odnajdzie w aż tak intensywnym wymiarze.

Jak mężczyzna reaguje na kobietę która mu się podoba?

Gdy mężczyzna obserwuje kobietęktóra mu się podoba jego źrenice się rozszerzają, a brwi wędrują nieco do góry. To naturalna reakcja organizmu, mająca na celu zwiększenie obszaru widzenia i lepsze przyjrzenie się interesującej osobie. Wokół oczu mogą pojawić się drobne, niemal niezauważalne zmarszczki mimiczne


Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!