Usuwanie domowymi sposobami plam po winie z Jak usunąć stare plamy z wina? Jak usunąć zaschnięte plamy z czerwonego wina z ubrań, mebli, z dywanów? Jak usunąć plamy z wina z białej bluzki?
Usuwanie domowymi sposobami plam po winie z  Jak usunąć stare plamy z wina? Jak usunąć zaschnięte plamy z czerwonego wina z ubrań, mebli, z dywanów? Jak usunąć plamy z wina z białej bluzki?
Przy usuwaniu plam z rozlanych napojów podstawową zasadą jest ich tamponowanie (osuszanie). Należy to zawsze robić białą szmatką, chusteczkami higienicznymi lub papierowymi ręcznikami. Nigdy nie powinno się używać tkanin kolorowych.

Usuwanie plam wina z dywanów

1.  Natychmiast osusz plamę metodą tamponowania, po czym przecieraj ją gąbką i ciepłą wodą. Jeśli masz syfon z wodą sodową, spryskaj plamę - woda sodowa oraz ciśnienie sprawią, że cząstki materii tworzącej plamę uniosą się w górę.

2.  Wytamponuj plamę do sucha, po czym nałóż na nią gąbką pianę z szamponu do dywanów i wcieraj. Ponownie zbierz gąbką, tym razem z czystą wodą, i powtarzaj ten zabieg lak długo, aż plama zniknie.

3.  Wszelkie pozostałości pokryj roztworem glicerynowym (patrz str. 33) i zostaw, nawet na godzinę. Zbierz gąbką z czystą wodą i starannie osusz. Nasącz gąbkę odrobiną denaturatu, aby zredukować starą plamę. Możesz tę metodę zastosować, jako wyjście z sytuacji, gdy nie udaje ci się w żaden sposób usunąć plamy.

Usuwanie Zaschniętych  Plam wina na meblach

1 Zastosuj roztwór gliceryny do namoczenia plamy. Odczekaj przynajmniej pól godziny.

2 Przetrzyj gąbką i słabym, ciepłym roztworem płynu do czyszczenia, następnie szmatką zamoczoną w czystej wodzie i mocno wyżętą.

Usuwanie plam czerwonego wina z ubrań

Ogólne postępowanie Świeżą plamę z wina spłucz w ciepłej wodzie. Jeśli nie zniknie, namocz ubranie w roztworze boraksu do prania lub mocnym detergencie, po czym upierz zgodnie ze wskazówkami producenta odzieży.

Delikatne tkaniny Plamy na białej wełnie lub jedwabiu wywabiaj roztworem wody utlenionej. Wypłucz, potem wypierz w ręku.

Usuwanie plam czerwonego wina z obrusów.

Świeże plamy Wybielaj białą bawełnę i len. Kolorowe obrusy mocz w roztworze mocnego detergentu, potem upierz jak zwykle. Ewentualnie zastosuj sposób wywabiania zaschniętych plam po herbacie .

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!