Sposób na randkę podczas pandemii (kwarantanny), czyli sposób na randkę w domu.
Sposób na randkę podczas pandemii (kwarantanny), czyli sposób na randkę w domu.
Podczas pandemii, czyli w trudnych czasach, gdy wszyscy żyjemy w zamknięciu randkować możemy w domu. Sposób na randkę podczas pandemii lub kwarantanny? Oto 3 sposoby pozwalające fajnie spędzić czas z drugą połówką.

Randka książkowa.

Ten sposób na randkę nie pochodzi bezpośrednio ode mnie, lecz został mi przedstawiony przez dziewczynę mojego przyjaciela. Sonia jest bardzo kreatywna i podziela moją pasję do niestandardowego spędzania czasu. To głównie ona planuje im randki. Jednym z jej najciekawszych pomysłów jest właśnie randka książkowa.

Może nie jest to materiał na pełną randkę, trwającą cały wieczór, ale na pewno jest to świetny sposób na spędzenie razem kilku emocjonujących chwil. Wszystko polega na wycieczce do jakiejś dużej księgarni lub biblioteki, a następnie pozostawianie w książkach wiadomości dla przyszłych czytelników. Pisanie takich notek wymaga dobrej współpracy oraz kreatywności, gdyż trzeba wykazać się poczuciem humoru i twórczością. Ponadto musicie uważać na kamery, ochroniarzy i innych czytelników, którym może się nie spodobać Wasza ekspresja. Dokonywanie takiej „małej zbrodni" dostarczy Wam adrenaliny i mnóstwa śmiechu, dlatego jest to doskonały sposób na spędzenie czasu we dwoje. Jeśli chodzi o teksty zostawiane w książkach, zdajcie się na swoją inwencję. Przeczytajcie jednak teksty poniżej; może posłużą Wam jako inspiracja przy wymyślaniu własnych.

•    „Chcemy wolności! Literki"

•    Na początku „Potopu": „Tack Polen!"

•    Na końcu „Potopu": „Już za miesiąc część druga — »Po-top II. Zemsta Atlantydów«"

•    Na stronie tytułowej „Potopu”: „Prawie jak »Waterworld«"

•    Na stronie tytułowej jakiejś bestsellerowej powieści skreślony oryginalny tytuł i dopisek: „Okładka to ścierna, właśnie zaczynasz czytać »Nad Niemnem«"

•    Na stronie tytułowej kryminału napiszcie, kto był mordercą

•    „Przy pisaniu tej książki nie ucierpiały żadne zwierzęta”

•    Na pierwszej stronie zastąpcie wszystkie imiona bohaterów słowem „dupa"

•    Na pierwszej stronie umieśćcie streszczenie książki w punktach

Jeśli w książce znajdują się zdjęcia lub rysunki, wszystkim postaciom dorysujcie wąsy

Pod nazwiskiem autora dopiszcie fikcyjny numer telefoniczny z adnotacją: „W razie uwag dotyczących treści proszę dzwonić pod ten numer"

Na pierwszej stronie: „Strona 97 — śmierć głównego bohatera"

„Każde przeczytane słowo ginie śmiercią naturalną"

„Nie czytaj — wyjdź na zewnątrz. Twój dzielnicowy"

„Ty czytasz, a dzieci w Etiopii głodują"

„Ty czytasz, a telewizor stygnie"

Randka kucharska

Jak zapewne wie każda kobieta, najszybszą drogą do serca mężczyzny jest droga przez żołądek. Ta właśnie myśl przyświecała mojej dziewczynie, gdy wymyślała plan na nasze kolejne spotkanie. Wiedząc, że uwielbiam jeść (czasami także gotować), wpadła na pomysł randki, podczas której główną atrakcją jest wspólne gotowanie.

Inspiracją był dla niej angielski program „Ready, Steady, Cook", w którym dwóch zawodników otrzymywało kilka produktów żywnościowych, z których mieli stworzyć własne dania. Potrawy były oceniane przez jury na podstawie ich smaku i wyglądu. Wygrywało danie z najlepszymi notami. Opierając się na głównych założeniach programu, moja dziewczyna postanowiła urządzić domowe „Ready, Steady, Cook".

Zaczęliśmy od wizyty w supermarkecie, gdzie kupiliśmy potrzebne produkty. W ich wyborze kierowaliśmy się jedną zasadą: jeśli masz na to ochotę — bierz. Jak można się domyślić, w naszym koszyku nie było wiele zdrowej żywności; znalazły się w nim żółty ser, papryka, bekon, kurczak, bagietka i parę innych rzeczy. Nie należy zapominać o dobrym winie na poprawienie trawienia.

Dysponuję sporą kuchnią, dlatego na miejsce naszej kulinarnej bitwy wybraliśmy moje mieszkanie. Nie traciliśmy czasu i szybko zabraliśmy się do roboty. Z określonych składników każde z nas miało stworzyć autorską potrawę, opierając się tylko i wyłącznie na własnej kreatywności i dobrym smaku. Żadnych książek kucharskich, żadnego dostępu do internetu. Naszym jury miały być nasze kubki smakowe, a nagrodą — przygotowane przez nas potrawy. Jak się okazało, wspólne gotowanie było świetnym pomysłem na spędzenie romantycznego wieczoru zakończonego pyszną kolacją przy świecach i winie. Jest to ciekawa alternatywa dla zwykłej kolacji w lokalu czy w domu. Dzieląc kuchnię, akcesoria kuchenne i produkty, można nauczyć się współpracy, a i zabawa jest przednia. Poza samym gotowaniem, dzieleniem się pomysłami i wzajemnym pomaganiu sobie, np. przy krojeniu, dużo kreatywnej pracy wymagało dekorowanie potraw. Żeby wyglądały jak w najlepszych restauracjach, kombinowaliśmy, przestawiając, krojąc, posypując, polewając itp. Dużo śmiechu, brudzenia się i rozmawiania. Przepis na świetną randkę.

Biorąc pod uwagę, iż żadne z nas nie było (i nie jest) profesjonalnym kucharzem, nasze dania były stosunkowo łatwe do zrobienia. Wymagały jedynie dużo kreatywności, co było najlepszym aspektem tej randki. Dla zainteresowanych podaję ogólnikowe przepisy na dania, które przygotowaliśmy.

Papryka nadziewana koreczkami

Podsmażone małe kawałeczki kurczaka należy owinąć podsmażonymi paskami boczku. Wydrążyć paprykę, wlać kroplę ostrego sosu na jej dno, np. tabasco, i włożyć do niej jak największą ilość „boczkowych koreczków". Posypać serem i upiec w piekarniku.

Jeżyk z paprykowymi grzankami

Grubą pierś z kurczaka krótko podsmażyć, a następnie po-nacinać. W nacięcia powtykać małe paski z podsmażonego lub upieczonego boczku, żeby całość wyglądała jak jeżyk. Upiec w piekarniku. Przygotować sos paprykowy ze zmiksowanej papryki, śmietany i przypraw. Sosem zalać bagietkę pokrojoną w poprzek na niewielkie grzanki, którą także należy podpiec w piekarniku.

Gry planszowe.

W dzisiejszym świecie młodzi ludzie spędzają większość swojego wolnego czasu przed komputerem lub na imprezach. W czasach mojej młodości, gdy nie było internetu i było się zbyt młodym, aby chodzić na dyskoteki, grywaliśmy w karty i gry planszowe. Dlaczegóż zatem nie wrócić do tej strategii?

Często ze swoją dziewczyną lub ze znajomymi gramy w różnego rodzaju gry. Mogę Ci polecić:

Monopoly — klasyk nad klasykami, znakomita gra, w której kupujesz miasta, budujesz hotele i pobierasz opłaty za noclegi.

Scrabble — kolejny klasyk. Gra polega na układaniu krzyżówki z siedmiu losowych liter. Każde położone na planszy słowo jest punktowane.

Karty — tutaj nie ma limitów, każda gra jest dobra; grało się w nie od zawsze i uwierz mi, że dzisiaj tego typu gra jest rarytasem i bardzo kreatywnym sposobem na spędzenie czasu z dziewczyną lub ze znajomymi.

Jenga — klocki, z których układa się wieżę; wesołe i rozwijające.

Szachy — tak, tak; coś, co kojarzy Ci się zapewne z zamkniętym w sobie geniuszem informatycznym. Znakomita gra. Jeśli Twoja partnerka ma kilka klepek więcej niż średnia społeczeństwa — na pewno zagra z Tobą i będzie się dobrze bawić.

Mafia — gra dla większej liczby osób. Całość opiera się na blefie i rozwijaniu wyobraźni. Na początku każdy dostaje karty, następnie prowadzący zapowiada kolejne etapy, w których giną (fikcyjni) ludzie, a podejrzani mafiosi są skazywani na śmierć.

Album ze wspomnieniami.

Jest to znakomity pomysł na randkę, jeśli jesteście już ze sobą dłuższy czas. Każda porządna para ma masę fotografii. Obecnie wszyscy robią zdjęcia zazwyczaj cyfrowe, które nie mają takiego czaru jak analogowe, i przeważnie jest ich zdecydowanie zbyt dużo.

Umów się ze swoją sympatią na wybranie Waszych ulubionych zdjęć znajdujących się na Waszych komputerach lub nośnikach pamięci. Zbierzcie wszystkie zdjęcia na ten wieczór, przejrzyjcie je i wybierzcie 100 najlepszych. Z pewnością znakomicie spędzicie czas, wspominając razem swoje najlepsze chwile. Nie spieszcie się, niech cały wieczór upłynie pod znakiem wspomnień.

O niczym nie informując swojej sympatii, wywołaj później te zdjęcia w punkcie fotograficznym. Zakup sobie (najtaniej przez internet) przepiękny album, w którym się one zmieszczą. Wklej je w kolejności chronologicznej i odczekaj kilka tygodni — niech wspomnienia z randki nieco przycichną.

Wtedy zupełnie bez okazji przygotuj miły wieczór, podczas którego wręczysz swojej sympatii ten album. Będziecie mogli teraz powoli oglądać wywołane zdjęcia, obejmując się w łóżku, na kanapie, przypominając sobie najlepsze chwile. Taki album ma niesamowitą moc, swoje ciepło i z pewnością nawet w trudnych chwilach będzie wspierać Wasz związek.

Puzzle

Można układać puzzle nie tylko takie zwyczajne, kupione w sklepie, z różnymi widokami — można zrobić własne. Oczywiście nie musisz się zamęczać własnoręcznym wycinaniem każdego elementu. Możesz przygotować odpowiednie zdjęcie i przesłać je do firmy wykonującej takie usługi.

Ceny indywidualnych puzzli wynoszą (w przybliżeniu):

• 50 zł za zestaw 500 elementów,

• 130 zł za zestaw 2000 elementów,

• 200 zł za zestaw 3000 elementów itp.

Na randce możecie zatem ułożyć Wasz wspólny obrazek i świetnie się przy tym bawić.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!