Tajne archiwa Watykanu: ukrywają najwieksze tajemnice oraz grzechy kościoła
Tajne archiwa Watykanu: ukrywają najwieksze tajemnice oraz grzechy kościoła
Dokumenty owiane tajemnicą. Tysiące historycznych tomów i akt, które są pieczołowicie utrzymywane i pilnie strzeżone. Niektóre opublikowano, inne pozostałą niedostępne. Jakich dokumentów jeszcze nie ujawniono?
Czy Kościół pozostawia niektóre informacje tylko dla wybranych?

Prawdopodobnie jedynym człowiekiem, który może kiedykolwiek wejść do archiwum jest sam papież. Tajne pomieszczenia co roku odwiedza około dwustu naukowców, ale ograniczają ich rygorystyczne zasady. Wybrańców, którzy wejdą do środka, obowiązuje zakaz badania materiałów znajdujących się w pilnie strzeżonych działach archiwum. Mogą zabrać z sobą tylko ołówek i papier. Mają do dyspozycji jedynie trzy dokumenty dziennie. Wszystkiego dogląda dwóch księży i dwóch strażników.

DOSTĘPNE INFORMACJE NA TEMAT II WOJNY ŚWIATOWEJ

Archiwum powstało w 1612 roku i było wówczas działem biblioteki watykańskiej. Wyodrębniło się w 1630 roku. Przez długi czas nikt z zewnątrz nie miał do niego wstępu. To się zmieniło w czasach papieża Lwa XIII (1810-1903), który udostępnił archiwum w 1881 roku. Od tego czasu dokumenty są stopniowo ujawniane. Dziś już można obejrzeć akta datowane do lutego 1939 roku. Obecny papież Franciszek obiecał, że udostępni kolejny rozdział dziejów ludzkości, konkretnie okres II wojny światowej.

CO ZNAJDUJE SIĘ W ARCHIWUM WATYKANU?

Dziesiątki lat rozważano, co właściwie znajduje się w tajnych archiwach. Niewielkiego rąbka tajemnicy uchyliła wystawa w 2012 roku otwarta z okazji 400 jubileuszu założenia tajnego archiwum. Watykan udostępnił około 100 dokumentów, które odwiedzający mogli obejrzeć w rzymskim Kapitolu. O których dokumentach mowa?

HERETYCY TEMPLARIUSZE

Templariusze, czyli Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona, byli jednym z najpotężniejszych chrześcijańskich zakonów w średniowieczu. Ze względu na majątek i moc templariuszy, które chciał zyskać, król Filip IV (1286-1314) oskarżył ich o herezję. W archiwum znajduje się pergamin o długości 60 m, który zawiera szczegóły całego procesu. Zapisano na nim 231 przesłuchań rycerzy oskarżonych o herezję.

CO ZNAJDOWAŁO SIĘ W TAJNYM SCHOWKU W KRZEŚLE?

Jeden z najlepiej opracowanych listów pisanych na pergaminie do papieża Klemensa VII (1478-1534) wysłał król Henryk VIII Tudor (1491-1547). W liście wnosił o unieważnienie związku małżeńskiego z Katarzyną Aragońską. Papież odmówił jego prośbie, co poskutkowało założeniem Kościoła anglikańskiego. Dokument odkryto w 1926 roku. Był schowany w jednym z krzeseł w archiwum watykańskim.

OSTATNIE SŁOWA PRZED EGZEKUCJĄ

Maria Stuart (1542-1587) napisała list do papieża Sykstusa V (1521-1590) w listopadzie 1586 roku. Królowa w liście deklarowała wierność Kościołowi katolickiemu i zaprzecza kłamstwom, które opowiadają o niej nieprzyjaciele.Tekst powstał w okresie, kiedy królowa czekała na wykonanie kary śmierci. Była uznana winną planowania morderstwa swojej krewnej Elżbiety I (1533-1603).

A JEDNAK SIĘ KRĘCI!

Sławnego procesu Galileusza (1564-1642) dotyczy jedna z sekcji depozytorium. Jego teoria mówiąca, że Ziemia krąży wokół Słońca, w owych czasach była zuchwała i zaprzeczała dogmatom głoszonym przez Kościół. Po procesie sądowym Galileusz spędził resztę życia w więzieniu domowym. W1992 roku Kościół Rzymskokatolicki tylko formalnie uznał, że zdarzył się „błąd'.'

DOKUMENTY NIEPOTWIERDZONE

1.  PRAWDA O CHRYSTUSIE

Istnieje wiele teorii spiskowych, które głoszą, że w archiwach znajdują się pilnie strzeżone dokumenty Chyba najwięcej domysłów dotyczy samego Jezusa Chrystusa. W archiwach podobno znajduje się korespondencja Świętego Pawła i cesarza Nerona dotycząca życia Jezusa i jego potomków biologicznych,  których rzekomo miał doczekać się z żoną Marią Magdaleną.

2. ZAGINIONE EWANGELIE

Nowy Testament składa się z czterech ewangelii: według Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Według niektórych teorii istnieje około 30 ewangelii, które Kościół wykluczył ze względu na zawarte w nich informacje. Czy informacje zawarte w Biblii były zmanipulowane? Ewangelie mieli napisać sam Jezus, Maria Magdalena, Judasz i Święty Piotr.

3. NADEJDZIE KONIEC ŚWIATA?

W1917 roku przed trojgiem dzieci w Fatimie w Portugalii zjawiła się Panna Maria i przekazała im trzy proroctwa. Wszyscy uważali, że to był cud. Jedna z przepowiedni nadal pozostaje zagadką. Dotyczy trzeciej wojny światowej i końca świata. W depozytorium podobno znajduje się dokument napisany ręcznie przez Łucję dos Santos (1907-2005), który proroctwo potwierdza.

4. GDZIE ZNAJDUJĄ SIĘ SZCZĄTKI KOSMITY?

Niektóre teorie spiskowe mówią również o dowodach potwierdzających życie pozaziemskie, które Kościół starannie ukrywa. W archiwum rzekomo znajduje się papirus liczący 3500 lat opisujący flotę statków latających nad Egiptem. Kolejna niepotwierdzona wiadomość dotyczy szczątków kosmity, które mają być ukryte w Watykanie. Być może to dlatego w przeszłości nad tajnym archiwum powstało obserwatorium astronomiczne.

5. CZY HITLER I NAPOLEON UZYSKALI WIEDZĘ O NIEZNANEJ TECHNOLOGII?

W kolejnej tajnej części biblioteki mają znajdować się dokumenty dotyczące technologii wojskowej, która pochodzi od cywilizacji pozaziemskiej. Pomimo tego, że brakuje dowodów, zastanawiający jest fakt, że Napoleon i Hitler zajęli Watykan i w swoich czasach stosowali bardzo zaawansowane technologie. Napoleon zwyciężał nad nieprzyjaciółmi, stosując bardzo nowoczesną artylerię, a niemiecki postęp technologiczny wręcz galopował. Pozostało zagadką, dlaczego obaj przywódcy prosto z Watykanu ruszyli do Egiptu.

6. ISTNIEJE WEHIKUŁ CZASU?

Takie urządzenie nazywane chronowizorem miał zbudować włoski mnich Pellegrino Ernetti. Jego celem było udokumentowanie ukrzyżowania Chrystusa. Nie ma oczywiście dowodów na istnienie wehikułu. Podobno działał na zasadzie odbioru, odszyfrowania i reprodukcji promieniowania elektromagnetycznego, które pozostało po wydarzeniu historycznym. Czy prawda o tych tajemnicach pozostanie ukryta na zawsze?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!