Kredyt gotówkowy dla firmy – w jakich sytuacjach warto się na niego zdecydować
Kredyt gotówkowy dla firmy – w jakich sytuacjach warto się na niego zdecydować
Decydując się na kredyt gotówkowy dla firmy starajmy się zawsze, by pozyskane środki służyły rozwojowi naszego przedsiębiorstwa. Pieniądze powinny być przeznaczone na poważne inwestycje, a nie na bieżące wydatki. Podpowiadamy w jakich sytuacjach warto zdecydować się na kredyt gotówkowy dla firm.

Kredyt gotówkowy w pigułce

Kredyt gotówkowy często nazywany jest też pożyczką gotówkową. Jest to kredyt konsumencki, który udzielany jest przez bank na dowolny cel. Kredytobiorca ma prawo pozyskane środki wydać w taki sposób, jaki chce.

Zanim bank podejmie decyzję odnośnie udzielenia kredytu oblicza on zdolność kredytową kredytobiorcy. Przez zdolność kredytową należy rozumieć zdolność klienta do regularnej spłaty kredytu w terminach, które zostały wyznaczone w umowie.

Obliczenie zdolności kredytowej jest obowiązkiem każdego banku. Nie sposób jednak powiedzieć, jak poszczególne banki patrzą na konkretne czynniki. W jednej placówce najważniejszy będzie dochód kredytobiorcy, a w drugiej – rodzaj umowy pracowniczej, na podstawie której jest on zatrudniony. Znane są jednak wszystkie czynniki, które mogą wpływać na zdolność kredytową.

Oto one:

  • Dochód miesięczny netto,
  • Typ umowy pracowniczej,
  • Staż pracy,
  • Wiek,
  • Historia kredytowa w BIK,
  • Suma miesięcznych wydatków i zobowiązań,
  • Rodzaj rat,
  • Wysokość kwoty kredytu,
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym.

Kredyt gotówkowy dla firm

W Polsce każdego roku przybywa nowych przedsiębiorców, którzy zaczynają prowadzić swoje własne firmy. Niezależnie od tego czy taka firma ma krótki czy długi staż może przydarzyć się sytuacja, w której do rozwoju przedsiębiorstwa wymagana będzie inwestycja. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na to, by w przeciągu chwili kupić samochód, maszynę lub inny sprzęt za gotówkę.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na kredyt dla firmy

Kredyty gotówkowe dla firm są podobnie jak zwykłe pożyczki udzielane na dowolny cel. Banki z reguły nie ingerują w to, na co wydamy pozyskane pieniądze. Swoją decyzję o zaciągnięciu kredytu warto kilka razy się zastanowić. Gotówka, którą pożyczy nam bank powinna być sposobem na rozwój firmy. Dzięki niej mamy możliwość podjęcia kolejnych inwestycje, dzięki którym nasze przedsiębiorstwo się rozwinie. Jeżeli chcemy zaciągnąć kredyt tylko po to, by spełnić swoje zachcianki to zrezygnujmy z tego pomysłu.

Na kredyt dla firmy warto zdecydować się w sytuacji, gdy mamy bardzo dobry pomysł na zainwestowanie pozyskanych środków. Za ich pomocą firma powinna się rozwinąć. Przykładowo – jeżeli prowadzimy firmę świadczącą usługi transportowe to z kredytu możemy sfinansować zakup kolejnego pojazdu, za pomocą którego będziemy rozwozić ludzi lub towary. Posiadając nowy samochód możemy zatrudnić nowego kierowcę. W ten oto sposób rozwijamy swoją firmę przy użyciu pieniędzy pozyskanych z kredytu gotówkowego.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!