5 sposobów jak spędzić rocznicę ślubu
5 sposobów jak spędzić rocznicę ślubu
Każdy jubileusz wart jest tego, by go odpowiednio celebrować.
Czasami mamy na to więcej czasu i pieniędzy, a czasami musimy się wysilić, by oczarować małżonka, nie wydając zbyt wiele.

1. Śladami pierwszych pocałunków

To sentymentalny spacer po miejscach, w których przed laty nasze serca zabiły bardzo, bardzo szybko. To opcja tania, ale wymagająca przygotowań.

Możemy rozpocząć go tam, gdzie się poznaliśmy. Później usiądźmy na ławce, na której siadywaliśmy w cza- się pierwszych randek. Na szczególną uwagę zasługuje zakątek, w którym po raz pierwszy się całowaliśmy. A może był to tramwaj? Przejedźmy się tą linią!

Nie obejdzie się oczywiście bez odwiedzenia lokalizacji, w których zdarzyły się bardzo emocjonujące chwile, np. pierwsza kłótnia, pierwsza scena zazdrości, pierwsze przeprosiny. Lubiliśmy wpadać do kawiarni na gorącą czekoladę? Kochaliśmy chodzić na pączki albo na lody? Przeżyjmy to jeszcze raz.

2. Jubileusz w powietrzu

Dzięki miłości odrywamy się od ziemi. Dlatego bujanie w przestworzach niech będzie kulminacyjnym punktem celebracji tego wyjątkowego dnia. Oczywiście nie chodzi o banalny lot samolotem, ale przelot balonem!

Czemu nie? Emocje murowane, ponadto niezwykłe pejzaże i cisza, której trudno do- świadczyć gdzieś indziej.Zazwyczaj lot dla dwojga odbywa się dwie godziny po wschodzie słońca lub na dwie godziny przed zmierzchem.

Kończy go toast wzniesiony lampką szampana. Koszt to 1-1,5 tys. zł.

3. Rozkosze spa

W okrągłą rocznicę ślubu pozwólmy sobie na odrobinę luksusu.

Świetnym miejscem na to, by zająć się sobą, powspominać i się poprzytulać w komfortowych warunkach, są ustronnie położone hotele z ofertą spa.

Wiele z nich ma przygotowaną specjalną ofertę na tego typu okoliczności, np. nocleg w pokoju nowożeńców, uroczystą kolację przy świecach uświetnioną luksusowym winem, zabiegi pielęgnacyjne i masaże dla dwojga, okolicznościowe niespodzianki, jak przejazdy bryczką po okolicy, bukiety kwiatów, ręcznie wyrabiane czekoladki i miejscowe smakołyki.

Dwudniowy pobyt dwojga osób kosztuje od 900 zł (jeśli kupimy bony spa przez internet), do ok. 1800 zł.

4. Tropikalna wyspa

Jest bliżej niż pokazują to mapy!

Już 90 kilometrów od zachodniej granicy Polski! W Krausnick, niedaleko Berlina, w dawnej hali produkcyjnej sterowców mieści się nowoczesny, olbrzymi park rozrywki i wypoczynku.

Znajdziemy tam wioskę tropikalną, las tropikalny, duży basen wzorowany na zatoce w atolu oraz basen-lagunę z jacuzzi, wodospad i zjeżdżalnie. Na otwartym terenie umiejscowiona jest Amazonia, czyli rzeka z wartką wodą i basen. Jest również oferta spa. Na miejscu w licznych punktach restauracyjnych zjemy też smaczne posiłki.

Dwudniowy pobyt z dwoma nocami hotelowymi i śniadaniami kosztować będzie ok. 2800 zł za dwie osoby.

5. Orient Express

Jeśli marzymy o dekadenckiej atmosferze lat 20. XX w. i nie narzekamy na brak gotówki, wybierzmy się w luksusową podróż legendarnym pociągiem Venice Simplon Orient Express. Trasa biegnie z Londynu do Wenecji. Po drodze podziwiać będziemy francuskie niziny i szwajcarskie Alpy. Jednak to nie widoki są główną atrakcją podróży. Po pierwsze, za serce chwyci was niezwykła atmosfera i wystrój utrzymany w stylu artdeco. Po drugie, wyrafinowane potrawy serwowane w trzech wagonach restauracyjnych.

Po trzecie, wyjątkowa obsługa ubrana w mundury zaprojektowane przez dom mody Balenciaga. Po czwarte, międzynarodowe towarzystwo.

Podróż rozpoczyna się i koń- czy pobytem w luksusowym hotelu. To może być podróż życia.

Koszt: ok. 3200 euro/os.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!