Uwolnijmy się, poczujmy lekkość i bądźmy zdrowsi. Lato to doskonały czas, by ostatecznie pożegnać się z nałogiem

1. Zmieńmy dekoracje, czyli wyrzućmy z mieszkania papierosy i puste paczki po papierosach

ulubione zapalniczki i niepotrzebne nam już pudełka zapałek. Opróżnijmy i umyjmy wszystkie popielniczki. A najlepiej - po prostu się ich pozbądźmy. Upierzmy ubrania, firanki, dywany, wyczyśćmy siedzenia w samochodzie. Chodzi o to, by nie towarzyszył nam już zapach dymu papierosowego.

2. Poszukajmy drobnych przyjemności, które pomogą nam przetrwać najtrudniejsze chwile.

 Niektórym pomaga podjadanie pestek dyni, słonecznika albo rodzynek, inni chrupią marchewki.

3. Wysiłek fizyczny potrafi pozbawić ochoty na papierosa każdego, kto próbuje rzucić nałóg.

 Zapiszmy się na basen, aerobik, siłownię, zacznijmy uprawiać jogging, zrezygnujmy z jazdy windą. Zmęczenie odciągnie naszą uwagę od tęsknoty za papierosem.

4. Ci, których organizmy bardzo źle znoszą brak nikotyny, mogą sięgnąć po zawierające ją plastry albo tabletki.

 W ramach terapii aplikujemy sobie coraz mniejsze dawki tej substancji, co pozwala łagodnie wyjść z uzależnienia fizycznego. Takie postępowanie aż trzykrotnie zwiększa szansę na wyjście z nałogu. O dobranie odpowiednich środków poprośmy farmaceutę, który najlepiej doradzi, jak je stosować.

5. Jeśli chcemy rzucić palenie natychmiast i bez wystawiania na próbę swojej silnej woli, możemy poszukać gabinetu oferującego leczenie biorezonansem.

W tej terapii wykorzystuje się istniejące w organizmie i wokół niego drgania elektromagnetyczne. Wpływając na nie, możemy wytłumić głód nikotynowy. Specjaliści od bio-rezonansu twierdzą, że 90 proc, ich pacjentów rzuciło palenie po pierwszym zabiegu. Jego cena waha się od 50 do 120 zł.

6. Ci, którzy wierzą w moc niekonwencjonalnych terapii, powinni spróbować wsparcia, jakie oferują specjaliści od akupunktury.

 Stymulowanie odpowiednich miejsc na ciele ma polepszyć nastrój osoby rzucającej palenie, dzięki czemu nie będzie ona już miała ochot)' na papierosa. Warto taką terapię wspomagać naparami ziołowymi, które działają uspokajająco. Jeden zabieg akupunktury kosztuje średnio od 50 do 200 zl. Lrat

Twoja Ocena