Bycie matką po raz pierwszy, wraz z bezwarunkową miłością do dziecka, budzi wiele emocji. Byłoby dość trudno poradzić sobie z nimi wszystkimi bez pomocy hormonów, które przekształcają nasz mózg w określony sposób, aby pomóc nam zająć się takimi rzeczami, jak karmienie piersią. Jednak nie jest to wcale łatwa praca i są rzeczy, które mogą cię naprawdę przytłoczyć.

1. Karmienie piersią nie zawsze przychodzi naturalnie.

1. Karmienie piersią nie zawsze przychodzi naturalnie.

Choć wydaje się to jedną z najbardziej naturalnych rzeczy, wiele kobiet nie spełnia własnych oczekiwań, jeśli chodzi o karmienie piersią. W rzeczywistości ustalenie całego procesu może być trudne. Brak mleka to nie jedyny problem, na jaki możesz się natknąć - są też stany, takie jak zapalenie sutka, które mogą Ci przeszkadzać.

2. Dbanie o swój wygląd odchodzi w przeszłość.

2. Dbanie o swój wygląd odchodzi w przeszłość.

Przed urodzeniem dziecka raczej nie można sobie nawet wyobrazić, aby czyjeś wymioty zwyczajnie nie przeszkadzały, gdy będziesz mieć dziecko, tak będzie.  Dziecko to nie tylko wymioty, ale także brak czasu na smakowanie  porannej kawy oraz brak czasu na planowania ważniejszych zadań do wykonania, a w takich okolicznościach ostatnią rzeczą, nad którą będziesz chciała spędzić trochę bezcennego czasu, będzie dbanie o siebie . Ale nie martw się - wszystko wróci do normy, gdy tylko Twoje dziecko dorosnie. Może...

3. Będziesz nieustannie walczyła, aby powiedzieć „nie”, gdy inni powiedzą „tak”.

3. Będziesz nieustannie walczyła, aby powiedzieć „nie”, gdy inni powiedzą „tak”.

Przygotuj się, czy ci się to podoba, czy nie, będziesz najsurowszą osobą w życiu swojego dziecka. Rodzina będzie  przywoływać  przykłady matek swoich przyjaciółek, które pozwalają swoim dzieciom robić więcej niż ty. Ale to ty jesteś całkowicie odpowiedzialna za kontrolowanie tego, ponieważ, jak mówią specjaliści: „Robisz swoim dzieciom straszną krzywdę, jeśli wyjdą w świat myśląc, że świat kręci się wokół nich.

4. Inni będa ci mówić co masz robić

4. Inni będa ci mówić co masz robić

Wkrótce zdasz sobie sprawę, że nic nie wpędzi cię w szał szybciej niż to. Wszyscy: mamy, kuzyni, teściowie, przyjaciele i oczywiście po prostu nieznajomi nigdy nie przegapią okazji, aby udzielić Ci porady. Okazją może stać się wszystko: sposób ubierania dziecka, karmienie go, wycieranie kupy ... Wszystko!Nikt tak naprawdę nie lubi niechcianych porad, ale bycie mamą jeszcze bardziej pogarsza sytuację, ponieważ nikt nie rozumie potrzeb Twojego dziecka lepiej niż Ty. I hej, hodujesz je w swoim brzuchu (samotnie) przez 9 miesięcy!

5. Będziesz wywierać na siebie zbyt dużą presję.

5. Będziesz wywierać na siebie zbyt dużą presję.

Poczucie winy młodej mamy jest bardzo realne i zrozumiesz to, gdy tylko urodzi się Twoje maleństwo. Chcesz być doskonała w każdym najmniejszym szczególe, a jeśli coś nie pójdzie tak gładko, jak planowałaś, może to naprawdę wpędzić w depresję. Będą jednak dobre i złe dni, więc lepiej nie przytłaczać siebie, ale zamiast tego cieszyć się każdą chwilą.

6. Twoje małżeństwo się zmieni.

6. Twoje małżeństwo się zmieni.

Z czasem  znienawidzisz swojego męża za to, że on może spać, podczas gdy musisz wstawać o 4 rano, aby nakarmić dziecko. Jednak mamy również mówią, że kiedy widzą, że  partner jest najbardziej troskliwym tatusiem dla  dziecka, czują się dobrze.To zupełnie nowy poziom relacji, kiedy musicie wspólnie wychowywać małą osobę, a to może uczynić wasze małżeństwo znacznie silniejszym. Twoje serce topnieje za każdym razem, gdy zobaczysz go przytulającego dzieci, nawet jeśli pójdzie i sprawi, że wszystkie będą podekscytowane, gdy nadejdzie pora, by poszły spać.

7. Pieluchy mogą czasami cię zdradzić.

7. Pieluchy mogą czasami cię zdradzić.

W dzisiejszych czasach wydaje się to takie proste - wystarczy założyć dziecku pieluchę i nie martwić się o ich pranie, tak jak robiły to nasze babcie. Jednak możesz być zaskoczona tym, że możesz mieć trudności z ustaleniem, która marka pieluch będzie najbardziej odpowiednia dla Twojego dziecka.

8. Twoje dziecko nigdy nie przestanie Cię zaskakiwać.

8. Twoje dziecko nigdy nie przestanie Cię zaskakiwać.

Dzieci mogą być naprawdę nieprzewidywalne w każdym wieku. Twoim pierwszym zaskoczeniem będzie prawdopodobnie to, że taka malutka i urocza istota może uwolnić gaz jak dorosły. Ich zachowanie nigdy nie będzie przewidywalne: pewnego dnia nie będą jeść i spać, i będą płakać, a następnego dnia będą najspokojniejszymi aniołami na świecie.Dorastając, stają się jeszcze bardziej kreatywne: możesz zostawić je w jednej (bardzo bezpiecznej!) Pozycji i wrócić i przekonać się, że przewróciły się na krawędź łóżka.

Twoja Ocena