Nowoczesne atrakcje weselne i ślubne.
Nowoczesne atrakcje weselne i ślubne.
Ślub i wesele to dla każdego wyjątkowe wydarzenie, jednak obecnie sama piękna uroczystość i przyjęcie z tańcami do rana, nie wystarczą. Teraz trzeba wymyślić coś, co sprawi, że nasze wesele będzie niezapomniane, a wszyscy goście przez lata będą wspominać jak dobrze się bawili. W tym celu organizuje się dodatkowe atrakcje, aby przyjęcie było ciekawe i nietypowe. Wybór jest ogromny, każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy mamy na to przeznaczony duży budżet czy tylko ograniczone środki.

Fontanna czekolady/ alkoholowa

Fontanny są bardzo popularne na weselach. Goście chętnie sięgają po truskawki czy inne owoce maczane w pysznej czekoladzie. Dorośli natomiast mogą skosztować pysznych trunków, lejących się z fontanny alkoholowej - wystarczy tylko podstawić kieliszek pod spływający alkohol. Wybór jest bardzo duży, możemy zdecydować się na różne rodzaje czekolady, różne alkohole, a także na wielkość fontanny, w zależności od liczby gości. Fontannę przeważnie wynajmuje się z obsługą, wtedy odpowiedzialna osoba zadba, o to, by nie zabrakło owoców, czekolady i poinstruuje gości jak korzystać z fontanny. Istnieje też możliwość wynajmu samej fontanny, wtedy oszczędzimy kilka złotych, ale to my musimy wszystkiego dopilnować.

Sztuczne ognie

Taka uroczystość jak ślub, musi mieć wyjątkową oprawę. Fajerwerki pojawiają się na wielu różnego typu imprezach i przyjęciach, nie tylko w Sylwestra, dlatego mogą również uatrakcyjnić wesele. Będzie to bardzo efektowny sposób na zakończenie oczepin, kiedy wszyscy goście wyjdą przed salę i będą podziwiać wspaniałe sztuczne ognie. Profesjonalne firmy przygotowują specjalne pokazy na takie okazje. Nie będą to tylko wystrzały kilku fajerwerków, ale prawdziwe show, na przykład ze sztucznymi ogniami w kształcie serc. Firmy zajmujące się takimi usługami zadbają także o formalności, ponieważ trzeba pamiętać, że na puszczanie fajerwerków potrzebne jest zezwolenie.

Koktajl bar

Wesele to nie tylko wódka weselna, warto gościom zaserwować również inne alkohole w postaci pysznych drinków. Aby w ten sposób uatrakcyjnić wesele nie musimy wcale organizować go w restauracji posiadającej bar i barmanów. Firmy oferujące „koktajl bary" dysponują mobilnymi barami, które możemy umieścić zarówno w sali weselnej jak i w ogrodzie, zapewniają nam również wykwalifikowanych barmanów. Dzięki temu możemy zaproponować naszym gościom szeroką gamę różnego rodzaju drinków i koktajli, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Pokaz barmański

Chcąc podać gościom na weselu pyszne drinki, możemy to połączyć ze wspaniałą rozrywką w postaci pokazu barmańskiego. Wtedy barmani nie tylko serwują nam drinki, ale także przygotowują je w bardzo efektowny sposób, w rytm dynamicznej muzyki, tworząc prawdziwie show. Poza latającymi w powietrzu butelkami, shakerami i drinkami, w tego typu pokazach nie rzadko zdarza się, że będziemy też świadkami zapierających dech w piersiach sztuczek z ogniem.


Pokaz zdjęć

Jest to atrakcja weselna, która jest łatwa do wykonania i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Wystarczy przygotować tylko multimedialny pokaz zdjęć, który można wykonać właściwie na każdym komputerze, do tego przyda się laptop i rzutnik lub duży monitor na sali. Z pewnością będziemy potrzebować trochę czasu na przygotowanie takiego pokazu, ponieważ przeszukanie wszystkich wspólnych zdjęć i wybór tych najlepszych, nie jest prostym zadaniem. Zdjęcia powinny pokazywać przebieg znajomości Pary Młodej, od samego początku, aż do ostatnich dni przed ślubem. Najlepiej jeśli włączymy w to również humorystyczne zdjęcia, które rozbawią naszych gości. Możemy je znaleźć w naszych zbiorach lub specjalnie przygotować kilka na tę okazję. Dobrze jest również dodać krótkie opisy, chociażby jedno zdanie, które w dowcipny sposób skomentuje to, co widać na danym zdjęciu. Dodatkowo warto także pokazać zdjęcia Pary Młodej, gdy byli jeszcze dziećmi, jest to bardzo chętnie oglądane przez gości.

Karaoke

To kolejny sposób na dodatkową atrakcję, nie wymagający dużych wydatków. Bardzo często DJ'e występujący na weselach mają tego typu zabawę w swojej ofercie, ale zdarza się również, że zespoły nam ją zaproponują. Wtedy to oni przywiozą specjalny sprzęt, rzutnik, a także płyty z muzyką i tekstem. Jeśli jednak firma, która zajmuje się oprawą muzyczną naszego wesela nie oferuje karaoke, możemy sami je zorganizować. Wystarczy przygotować monitor i odtwarzacz DVD, a także zaopatrzyć się w specjalne płyty do karaoke, których oferta jest coraz większa. Karaoke jest bardzo popularną rozrywką, dlatego na pewno nie będziemy mieć problemu z przekonaniem gości do tej zabawy.

Pokaz tańca

Najważniejszym momentem tanecznym wesela jest oczywiście pierwszy taniec Młodej Pary. Ale poza tym, możemy również zaproponować naszym gościom pokaz profesjonalnych tancerzy. Obecnie w naszym kraju taniec cieszy się dużą popularnością, dlatego z pewnością wielu gości będzie zachwyconych takim pokazem. Decydując się na tę formę uatrakcyjnienia wesela, możemy wybrać rodzaj tańca, w zależności od naszego gustu. Najczęściej są to tańce latynoamerykańskie, salsa, flamenco, a także break dance lub bardzo oryginalny i rzadko spotykany taniec brzucha. Dodatkowym elementem takiego występu, który na pewno zaskoczy wszystkich gości, może być włączenie się w taniec Pary Młodej. Oczywiście jest to wcześniej przygotowane i wyćwiczone, ale wygląda jakby nowożeńcy spontanicznie zdecydowali się wziąć udział w pokazie. Poza tym, istnieje jeszcze możliwość zorganizowania mini kursu tańca. Po pokazie, profesjonaliści uczą naszych gości kilku podstawowych kroków, a następnie wszyscy wykonują wspólny taniec.

Pokazy rycerskie

Dla tych, którzy nie przepadają za pokazami tańca, a lubią czasem cofnąć się do historii, idealny będzie pokaz walk rycerskich. Nie jest to może atrakcja często pojawiająca się na weselach, ale na pewno sprawi, że nasze przyjęcie będzie interesujące i odróżni się od pozostałych. Firmy organizujące takie pokazy mają bardzo szeroką ofertę. Możemy wybrać epokę historyczną z jakiej chcemy rycerzy lub innych wojowników, a także broń jaką mają walczyć. Pojedynki rycerskie są bardzo starannie przygotowane, ciekawie się je ogląda, są widowiskowe, a do tego stroje są szczegółowo dopracowane, zgodne z daną epoką.

Teatr ognia/ Fireshow

Jest to bardzo efektowne przedstawienie z ogniem w roli głównej. Teatry ognia nie ograniczają się jedynie do wymachiwania płonącymi kulami czy pochodniami, bardzo często są to świetnie przygotowane spektakle, które niosą za sobą także głębszy przekaz. Niestety tego typu występy są zarezerwowane przede wszystkim na plener. Tylko w nielicznych lokalach weselnych właściciele są w stanie nie tylko zgodzić się na fireshow, ale także zapewnić warunki gwarantujące bezpieczeństwo podczas takiego pokazu. Dlatego nie zawsze możemy pozwolić sobie na taką atrakcję.

Najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy do dyspozycji mamy ogród, gdzie można zorganizować teatr ognia. Ze znalezieniem firm oferujących takie pokazy nie powinniśmy mieć problemu, ponieważ jest ich coraz więcej.


Pokaz iluzji

Jest to kolejna możliwość zorganizowania pokazu artystycznego na naszym weselu. Dzięki temu nasze wesele dosłownie stanie się magiczne. Iluzjoniści oferują różnego typu przedstawienia i co ważne, mogą też wykonać efektowne sztuczki nie wymagające dużej powierzchni. W przypadku pokazu tanecznego czy walk rycerskich nie tylko będziemy potrzebować dużego parkietu, ale również sporo miejsca wokół niego, by goście mogli bez ścisku, z przyjemnością go obejrzeć. Dodatkowo iluzjonista może stworzyć prawdziwe show w bezpośrednim kontrakcie z naszymi gośćmi, zapraszając ich do pomocy i udziału w sztuczkach, co na pewno będzie nie lada atrakcją i sprawi, że wszyscy będą świetnie się bawić.

Recital

Wesele to przede wszystkim muzyka taneczna, bardzo często biesiadna albo disco. Jednak można dodatkowo zadbać, by na przyjęciu wystąpili też artyści grający muzykę bardziej do słuchania niż do tańczenia. W trakcie wesela robimy przerwę od muzyki typowo weselnej i proponujemy gościom mini recital. Wystąpić może wtedy na przykład zespół jazzowy, zespół ludowy/ regionalny, albo pianista, który zagra nam wspaniałe utwory muzyki klasycznej. Jeśli jesteśmy fanami muzyki bardziej wysublimowanej, a dodatkowo nasi goście też lubią jej posłuchać, taki występ będzie bardzo miłym akcentem. Będzie to chwila, by spokojnie usiąść i wsłuchać się w piękną muzykę. Wydaje się, że tego typu muzyka nie ma szans zaistnieć na przyjęciu weselnym, a dzięki takiemu przerywnikowi zadowolimy wszystkich gości. Po takim recitalu, na scenę wróci zespół weselny i ponownie będziemy bawić się w tradycyjny, dla tego przyjęcia sposób.

Bańki mydlane, balony

Aby sprawić, że nasze wesele będzie miało jeszcze bardziej romantyczną oprawcę warto dodać kilka specjalnych elementów. Bańki mydlane i balony są świetnym rozwiązaniem. Wyobraźmy sobie Parę Młodą tańczącą swój pierwszy taniec, a wokół nich latające bańki mydlane - jest to przepiękny widok i wspaniały sposób, by jeszcze bardziej wyeksponować ten ważny moment pierwszego tańca. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również balon wypełniony konfetti. Wtedy w kulminacyjnym momencie tańca lub podczas oczepin balon jest przebijany, a na nowożeńców spada kolorowe konfetti.

Bańki mydlane i balony mogą być również przepiękną oprawcą podczas wyjścia z kościoła. Bańki wypuszczone tuż przy wyjściu sprawią, że Para Młoda wychodząc z kościoła wyłoni się z chmury błyszczących baniek. Przepięknie wyglądają też dziesiątki wypuszczonych białych balonów; które na chwilę zakrywają niebo nad kościołem.

Atrakcji weselnych jest bardzo dużo, każdy znajdzie coś dla siebie, ale nie zapomnij my, że uatrakcyjnić możemy również ceremonię ślubu. Oto kilka sposobów:

Białe gołębie

Pary Młode często decydują się na wypuszczenie w niebo białych gołębi, ponieważ są one symbolem szczęścia, miłości i pokoju. Jest to bardzo uroczysta chwila, kiedy małżonkowie z radością i ufnością, pozwalają aby piękne białe gołębie poszybowały w powietrze, wróżąc im szczęśliwą przyszłość. Osoba zajmująca się tego typu usługami, po wyjściu z kościoła lub urzędu podaje Młodej Parze gołębie, które mogą być wypuszczone prosto z rąk lub specjalnie przygotowanego pudełka. Bardzo widowiskowe jest równoczesne wypuszczenie gołębi przez świadków.

Wypuszczenie motyli

Jedną z najbardziej romantycznych, ale jak dotąd mało popularną w Polsce, atrakcją na ślubie jest wypuszczenie motyli przez Młodą Parę, tuż po zakończeniu ceremonii zaślubin. Piękne, kolorowe motyle, specjalnie hodowane na tę okazję, wypuszczone jednocześnie robią ogromne wrażenie. Nowożeńcy; wypuszczając je wymawiają w myślach życzenia, a motyle zanoszą ich marzenia wprost do nieba. Jeszcze większą atrakcją dla gości będzie sytuacja, gdy oni również będą mogli osobiście uczestniczyć w tej chwili, wypuszczając motyle razem z młodymi małżonkami. Przepięknie wyglądające, setki, a nawet tysiące motyli sprawią, że ta chwila zostanie zapamiętana przez gości na bardzo długo.

Oprawa muzyczna

Muzyka może wyrażać o wiele więcej niż słowa, dlatego nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest ona w dniu ślubu. Warto zadbać o wyjątkowy oprawę muzyczną podczas mszy czy ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego. Narzeczeni chętnie decydują się na wynajęcie solisty, który podczas mszy pięknie zaśpiewa wybrane utwory. W połączeniu ze skrzypcami, organami stworzy to niezwykły, uroczysty klimat. Pary, dla których marzeniem jest śpiew chóralny na mszy ślubnej, mogą zdecydować się na chór Gospel lub występ młodzieżowego, oazowego chóru, działającego np. przy danej parafii.

Szpaler z czerwonych róż

Niezapomniane wrażenia Młodej Pary i gości z pewnością będą związane z bardzo uroczystym wyjściem z kościoła lub urzędu. Warto zorganizować szpaler, przez który Młoda Para będzie miała iście królewskie powitanie jako świeżo upieczeni małżonkowie. Stworzony on może być z pięknych, długich czerwonych róż lub innych ulubionych kwiatów' trzymanych np. przez dzieci. Do wykonania szpaleru można również wykorzystać pochodnie (szczególnie gdy ślub odbywa się zimą i szybko zapada zmrok), szable czy inne elementy związane z zamiłowaniami lub pracą zawodową Młodej Pary.

Gazetka ślubna

Nietypowym rozwiązaniem na uatrakcyjnienie ślubu jest zrobienie gazetki ślubnej. Narzeczeni mogą przygotować gazetkę, w której znajdą się różne informacje np. jak się poznali, historia zaręczyn, mapkę dojazdu z kościoła do sali, harmonogram przyjęcia weselnego, wspólne zdjęcia czy nawet śpiewnik z pieśniami, które będą wykonywane na mszy ślubnej. Gazetki można wręczyć razem z zaproszeniami lub rozdać je gościom przed kościołem, nawet za pomocą specjalnie ubranego kuriera.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!