Psychotest: Jaki jest twój dominujący zmysł
Psychotest: Jaki jest twój dominujący zmysł
Rozwiąż szybki psychotest składający się raptem z 20 pytań i sprawdź jaki masz dominujący zmysł. Przekonaj się czy jesteś wzrokowcem, a może ważniejsze są dla ciebie zapachy, smak, a może po prostu dotyk?

Poznając nową osobę, zwracasz uwagę przede wszystkim:

Wybierz słowo, które najmocniej do ciebie przemawia:

U płci przeciwnej najbardziej odrzuca cię:

Oglądając film, najlepiej zapamiętujesz:

W towarzystwie jesteś:

Z dzieciństwa najlepiej pamiętasz:

Najłatwiej się uczysz:

Po czym poznajesz, że ktoś cię okłamuje?

Z której z tych rzeczy nigdy byś nie zrezygnował?

Co najprzyjemniej kojarzy ci się z zimą?

Po dobrym liderze oczekujesz przede wszystkim:

Nowy samochód urzeka cię przede wszystkim:

Robiąc porządki w szafie:

Twój styl uwodzenia to przede wszystkim:

Pierwszy element w twojej porannej rutynie to:

Jeśli masz osobiście przygotować prezent, to zapewne:

Wybierz pierwsze skojarzenie: gotowanie...

Podstawą dobrego nocnego wypoczynku jest:

Będąc na koncercie ulubionego zespołu:

Psychotest: Jaki jest twój dominujący zmysł

 1. You got: Wzrok

  Jesteś wzrokowcem. Wzrok to twój najbardziej wyostrzony zmysł. Jesteś wrażliwy na bodźce wizualne, najmocniej przemawiają do Ciebie ekspresyjne formy, bogate kolory, sugestywne oświetlenie. Całkiem nieźle zapamiętujesz twarze, zwracasz uwagę na prezencję. Twoje najbardziej wyraziste wspomnienia również tworzą się za pośrednictwem zmysłu wzroku, kojarzysz przede wszystkim obrazy, sceny, notujesz w pamięci filmowe „klatki”. Masz dobry gust i komfortowo czujesz się raczej w eleganckich i wysmakowanych wnętrzach.

 2. You got: Słuch

  Twoje postrzeganie świata opiera się przede wszystkim na wrażeniach słuchowych. Jesteś wyczulony na dźwięki, dostrzegasz różnice tam, gdzie inni słyszą wyłącznie jednostajny szum. Potencjalny partner o miłym dla ucha brzmieniu głosu od razu wydaje ci się bardziej atrakcyjny. Bez problemu potrafisz przywołać w pamięci, a nawet zgrabnie naśladować czyjś sposób mówienia, artykulację, intonację. Potrafisz zauważyć drobne zmiany w sposobie mówienia i na tej podstawie odczytać emocje. Muzyka jest ważną częścią twojego świata.

 3. You got: Smak

  Jesteś koneserem smakującym życie – dosłownie i w przenośni. Świadomie szukasz przyjemności i nie wstydzisz się tego. Otwarty na nowe doświadczenia, ciągle szukasz, chcesz próbować nowych rzeczy. Masz naturalną zdolność kojarzenia ze sobą smaków tak, by osiągnąć jak najlepszy efekt, dlatego masz świetne predyspozycje do kucharzenia. Najszczęśliwsze chwile w twoim życiu również kojarzą ci się z ulubionym smakiem: piernika na święta, ciasta drożdżowego u babci... Mówiąc o swoich emocjach, często sięgasz do określeń związanych ze smakiem: mówisz o gorzkich doświadczeniach, kwaśnym uśmiechu i słodkim brunecie.

 4. You got: Węch

  Nie wyobrażasz sobie świata bez zapachów. Jesteś emocjonalnym wrażliwcem ze skłonnością do zamykania się w sobie i zagłębiania w swoim wewnętrznym świecie. Bardzo łatwo pobudzić lawinę twoich wspomnień, wystarczy powiew charakterystycznego zapachu. Czasem ulotny zapach perfum jeszcze po latach potrafi sprawić ci ból, bo kojarzy się ze złamanym sercem... Jesteś niesłychanie wyczulony na kwestie higieny osobistej, ale paradoksalnie łatwiej przyzwyczajasz się do niemiłych woni niż większość ludzi. Są one bowiem dla ciebie równie istotną częścią świata i postrzegania, jak najpiękniejsze nawet zapachy.

 5. You got: Dotyk

  Jesteś otwarty, towarzyski, komunikatywny. Masz potrzebę dotykania ludzi, wyrażasz swoją sympatię gestami, szybkimi dotknięciami, klepnięciem po ramieniu. Prawdopodobnie masz ponadprzeciętne zdolności manualne i artystyczne. Wystarczy, byś zamknął oczy, a pod twoimi palcami pojawia się wspomnienie kształtów. Twoje wyczulenie na dotyk sprawia również, że jesteś namiętnym i wyrafinowanym kochankiem. Czyny przemawiają do ciebie bardziej niż słowa, nie wyobrażasz sobie prawdziwej bliskości bez kontaktu fizycznego.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!