Idealnie by było mocno stąpać po ziemi i jednocześnie mieć głowę w chmurach - to jednak udaje się niestety tylko nielicznym. Najczęściej wybieramy opcję „przyziemną” i koncentrujemy się głównie na codziennych sprawach, bądź hołdujemy opcji „podniebnej”, która niejako zezwala na ucieczkę od tychże spraw. Wyniki poniższego testu pomogą ci ocenić twoje szanse na spełnienie twoich najskrytszych marzeń - dowiesz, się co powinnaś zrobić, by o ile to możliwe, znalazły się one w zasięgu ręki.

Kiedy o czymś marzysz, są to najczęściej:

Kiedy o czymś marzysz, są to najczęściej:

Jak często oddajesz się marzeniom?

W momencie, gdy o konkretnej rzeczy ma­rzysz dość często:

Czy sądzisz, że okoliczności, w jakich się obec­nie znajdujesz, mają decydujący wpływ na to, że aktualnie nie masz żadnej możliwości do zreali­zowania określonego marzenia?

Czy biorąc na warsztat przykładowe swoje ma­rzenie, jesteś w stanie określić koszta jego reali­zacji?

Kiedy bardzo się o coś starasz, a twoje zabiegi po raz kolejny idą na marne:

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek zaniedbać obowiązki, bo twoja głowa była zaprzątnięta ja­kimiś marzeniami?

Oglądając melodramat z ckliwym i roman­tycznym zakończeniem:

Najbardziej chciałabyś, aby twój partner:

Minęło już trochę czasu, od kiedy jesteście razem. Zauważasz, że on nie jest już taki czuły i romantyczny jak na początku znajomości, rza­dziej wyznaje ci swoje uczucie, a o kwiatach bez okazji to już możesz w ogóle zapomnieć:

Załóżmy, że twój partner widocznie zawodzi twoje oczekiwania - wychodzą na jaw jego wady, o których nie miałaś do tej pory żadnego poję­cia:

Jak myślisz, dlaczego tak się dzieje, że często próbujesz realizować swoje pomniejsze marze­nia, a te najskrytsze, najbardziej upragnione, po­zostawiasz na szarym końcu?

Sprawdź czy jesteś marzycielką, czy realistką?

  1. You got: Można powiedzieć, że mocno stąpasz po ziemi.

    Jesteś bardzo surowa dla otaczającej cię rze­czywistości i już zupełnie bezwzględna dla swoich marzeń. Czasem nie pozwalasz im nawet dojść do głosu! Masz zapewne powody, by uważać, że należy poważnie traktować realia, a nie bujać w obłokach. Niewątpliwie zdarzyło się, że okoliczności nieraz pokrzyżowały twoje plany, a poddając się im po raz pierwszy, drugi, trzeci - wrzuciłaś swoje marzenia do szufladki z napisem: niemożliwe do wykonania i do tej pory nie lubisz do niej zaglądać. Sądzisz, że twoja ocena rzeczywistości jest jak najbardziej re­alna i tu się niestety mylisz - nie ma realnych prze­szkód do urzeczywistnienia wykonalnych celów! Człowiek może osiągnąć wszystko to, czego chce, pod warunkiem, że zapłaci za to odpowiednią cenę. Nie mów więc, że nie masz marzeń - uznaj lepiej fakt, że brakuje ci środków potrzebnych do ich spełnienia. Jeśli to zrobisz, nie pozostanie ci nic innego, jak o te środki zadbać!

  2. You got: Doskonale odnajdujesz się w otaczającej cię rzeczywistości - wiesz, na jakie działania cię stać, a na jakie nie. Dlatego większość celów, któ­re przed sobą stawiasz, ma na ogół niepodważalną szansę realizacji.

    Lubisz sobie czasem pomarzyć, a wizualizacja przyszłych osiągnięć wpływa dodat­nio na szereg twoich starań. Zdajesz sobie sprawę, że nie wystarczy tylko chcieć i trzeba także coś w tym kierunku robić. I to jest właśnie realne spoj­rzenie na sprawę. Nie przejmujesz się zbytnio tym, że okoliczności nie zawsze zgadzają się z twoimi pragnieniami i zazwyczaj starasz się robić to, na co akurat możesz sobie pozwolić. Wierzysz, że wcze­śniej lub później zrealizujesz swoje marzenia - dbaj o to, oby nigdy nie zabrakło ci sił i woli, by rzeczy­wiście tak się stało!

  3. You got: Granica pomiędzy rzeczywistością a ma­rzeniami zdaje się u ciebie zacierać na rzecz tych drugich.

    Nie ma dnia, w którym nie wyobraziła­byś siebie w nowej, lepszej sytuacji, nie ma godziny, w której powiedziałabyś: tak, otaczająca rzeczywi­stość odpowiada mi w zupełności. Możesz wma­wiać sobie, że tak właśnie jest, ale wiesz, że i tak będzie to dalekie od prawdy. Kiedy przenosisz się w krainy wyobraźni, dopiero wtedy widzisz siebie uśmiechniętą i prawdziwie szczęśliwą, jest ci trud­niej poczuć się podobnie tu i teraz. Marzeniem zdajesz się uciekać od realnych problemów, kłopo­tów dnia codziennego. Niestety, jest to droga donikąd. Mieć marzenia to piękna rzecz, ale je spełnić - to jest dopiero cel! Musisz choć na chwilę realnie stanąć na ziemi, zmierzyć się zapewne z niejedną swoją słabością, pokonać strach przed ewentualny­mi niepowodzeniami i znaleźć w sobie siłę, która cię poprowadzi tam, gdzie twoje marzenia będą rzeczywistością, a nie odwrotnie.

Twoja Ocena