Wyniki poniższego testu pomogą ci jasno określić twój stosunek do przeszłości i przyszłości. W głównej mierze zależy on od cech charakteru, jakie posiadasz - przekonaj się, co w twoim przypadku decyduje o tym, że twoja teraźniejszość wygląda dokładnie tak, jak wygląda.

Twoi przyjaciele to przede wszystkim:

Twoi przyjaciele to przede wszystkim:

Wobec ludzi, którzy w przeszłości wyświadczyli ci ważną przysługę:

Z przyjacielem, który wyjechał na stałe za gra­nicę:

Będąc na wakacjach:

Kiedy przypadkowo spotykasz człowieka, z którym dawniej łączyły cię dobre stosunki a zo­stały one zerwane w wyniku poważnego nieporo­zumienia, myślisz:

Wybierając się w daleką podróż nie zapomi­nasz o zabraniu:

W wolnym czasie najchętniej:

Mężczyzna podoba ci się najbardziej, kiedy jest:

Swoich dawnych adoratorów:

Ze swoimi starymi, wysłużonymi dżinsami:

Kiedy ofiarodawca prezentu z jakichś przy­czyn traci dla ciebie znaczenie:

Stare filmy i piosenki z dawnych lat:

Test: Czy jesteś sentymentalna?

  1. You got: Jesteś osobą zbyt dynamiczną, by przywiązywać wagę do jakichkolwiek sentymentów.

    Bez skrupułów pozbywasz się swojego ostatniego adoratora i bez żalu rozstajesz się ze wszystkim, co może ci go przypominać. Prezenty od niego trafiają prosto do kosza, tracą wartość łącznie ze swym by­łym właścicielem. Być może zostanie jakaś fotogra­fa, ale tylko do pierwszych porządków. Lubisz żyć tu i teraz. Jesteś ciekawa świata i pełna optymizmu pędzisz w przyszłość. Nie rozpamiętujesz tego, co było, ponieważ zazwyczaj nie ma to dla ciebie większego znaczenia. Gdybyś zmniejszyła nieco tempo swojego życia, może udałoby ci się wycią­gnąć jakieś sensowne wnioski wynikające z prze­szłości, możliwe, że dziś uniknęłabyś paru błędów. Wiesz dobrze, że niemądre jest rozczulanie się nad rozlanym mlekiem, ale nie pozwól, by zarzucano ci brak delikatności w kontaktach międzyludzkich.

  2. You got: Twoje pogodne usposobienie czyni cię oso­bą otwartą na to, co daje każdy nowy dzień i na to, co niesie przyszłość.

    Nie robisz jednak ostateczne­go rozrachunku z przeszłością. Nie lubisz palić za sobą mostów. Zachowujesz stare, dobre przyjaźnie i przedmioty, które wywołują miłe wspomnienia. To, co przykre, zwykle starasz się puszczać w nie­pamięć. Przywiązujesz za to wagę do pozytywnych wydarzeń, swoim przyjaciołom potrafisz okazać wdzięczność, pamiętasz o ich rocznicach i świę­tach, choć musisz je czasem zapisywać w kalenda­rzu - w natłoku spraw codziennych mogłyby wyle­cieć ci z głowy. Nie popadasz w skrajności, bierzesz życie takie, jakim jest ceniąc i wykorzystując swoje wcześniejsze doświadczenia.

  3. You got: Należysz do ludzi spokojnych i opanowa­nych, nieco tajemniczych.

    Jesteś raczej zamknięta w sobie, żyjesz w swoim własnym świecie otoczona pamiątkami z przeszłości. Lubisz marzyć i rozmyślać o tym, co było. Starannie przechowujesz stare listy i fotografie, mogłabyś czytać i oglądać je bez końca. Wzruszają cię stare filmy, wiele piosenek ma swoją historię znaną tylko tobie. Niestety, masz również tendencję do gromadzenia i przechowywania rzeczy, które wywołują w tobie raczej przykre wspomnie­nia. A jednak nie chcesz ich wyrzucić. Chowasz je na samo dno szuflady. Musisz pamiętać, że zbyt silne przywiązanie do przeszłości może człowieka uwstecznić, a przechowywanie niemiłych pamiątek jest wręcz niezdrowe. Przy okazji najbliższych porządków nie bój się zrobić selekcji, zachowaj tylko te rzeczy, któ­re kojarzą ci się pozytywnie. Zobaczysz, jak wielką poczujesz ulgę. To jedno. Drugie: postaraj się przy­wiązywać mniejszą wagę do tego, co się już zdarzyło - nic już nie zmienisz i nie myśl, że wszystko, co dobre i piękne jest już za tobą. To, co jest naprawdę ważne jest teraz i w czekającej cię przyszłości.

Twoja Ocena