Życie jest trudne, często szare i monotonne. Humor, śmiech i pogoda ducha rozjaśniają je i sprawiają, że żyje nam się łatwiej. Ale czy potrafisz cieszyć się z życia, z tego, co Ci przynosi kolejny dzień? Aby się o tym przekonać, weź udział w naszej psychozabawie. Odpowiadając na zamieszczone poniżej dziesięć pytań, wybierz te odpowiedzi, które są najbliższe Twojej naturze.

Przyjmowanie na co dzień pozy wesołej i beztroskiej uważasz za:

Przyjmowanie na co dzień pozy wesołej i beztroskiej uważasz za:

Jakie filmy lubisz najbardziej oglądać?

Jak reagujesz na wiadomość o sukcesie kogoś z Twoich przyjaciół?

Jeśli ktoś opowiada na Twój temat dobry dowcip, to:

O jakiej tematyce książki lubisz czytać najbardziej?

Wracając z grzybobrania:

Która z wymienionych sytuacji ucieszyłaby Cię najbardziej?

Czy jesteś zadowolona z płci swego dziecka?

Twoje dziecko nie przejawia, jak dotąd, jakichś wyraźnych zdolności. Czy z tego powodu:

Kiedy jesteś najszczęśliwsza?

Test: Czy potrafisz cieszyć się życiem?

  1. You got: Masz chyba zbyt wygórowane oczekiwania, a winę za rozczarowania życiowe ponosi przede wszystkim Twoja fantazja.

    Nieobca jest Ci nieufność, udawanie, nawet kłamstwo, czyli wszystko to, co zabija radość. Niejednokrotnie złapałaś się na tym, że odczuwałaś satysfakcję z tego, co innym sprawiło przykrość. Wyznaczaj sobie bardziej realne cele, a wówczas nawet mały sukcesik urośnie do miary sukcesu i sprawi, że na Twojej twarzy częściej będzie gościł naturalny uśmiech.

  2. You got: Cieszysz się z tego, co przynosi korzyść materialną lub uznanie otoczenia.

    Sukcesy przyjaciół aktywizują Cię do działań, ale nie dążysz do celu za wszelką cenę. Potrafisz dzielić radość innych, co dodatkowo przysparza tym osobom satysfakcji. Na życie patrzysz rozsądnie. Nie sugerujesz się zewnętrzną formą, lecz przywiązujesz wagę do trwałych wartości.

  3. You got: Swoją pogodą ducha i poczuciem humoru potrafisz rozładować nawet najbardziej napiętą atmosferę.

    Cieszy Cię wszystko to, co nie sprawia przykrości. Postępujesz według maksymy: Nie martw się tym, że róża ma kolce, ale ciesz się z tego, że taka koląca roślina ma takie piękne kwiaty.

Twoja Ocena