Test na nieśmiałość: Jak bardzo jestem nieśmiała?
Daleko posunięta nieśmiałość niemalże zawsze powoduje rezygnację ze stawiania sobie ambitnych celów. Jest poważną przeszkodą w realizacji wielu życiowych planów. Człowiek nieśmiały musi przede wszystkim pokonać samego siebie, zmierzyć się z własnym lękiem, zrozumieć, że wiele jego obaw nie ma większego uzasadnienia. Z pewnością nie jest to proste zadanie, warto jednak krok po kroku wyjść światu naprzeciw

Będąc małą dziewczynką, zwykle:

Będąc małą dziewczynką, zwykle:

W akademiach szkolnych:

Na podwórku zwykle:

Ciemne pokoje:

Zabawy szkolne:

Względem nieznajomych:

Jeśli zrobiłaś cos źle i otrzymałaś za to naganę, myślałaś:

Dziś, kiedy masz wejsc do pokoju pełnego nie­znanych ci osób:

Poproszono cię o publiczne zabranie głosu w temacie świetnie ci znanym:

Kiedy znajdziesz się w towarzystwie:

Czy myślisz, że inni zwracają szczególną uwagę na to, co mówisz i jak wyglądasz?

Twoje życie towarzyskie to:

Lubisz:

Masz rację, ale twój rozmówca jest odmienne­go zdania:

Do przystojnego mężczyzny siedzącego sa­motnie w kawiarni:

Test na nieśmiałość: Jak bardzo jestem nieśmiała?

  1. You got: Głowa do góry nieśmiała istotko! Świat wcale nie jest taki zły - nadeszła pora wyjść mu naprze­ciw.

    Ale zanim to zrobisz, nic trać czasu na rozmy­ślanie o swoich niedoskonałościach! Człowiek bez wad nie byłby człowiekiem, bo tacy w ogóle nie ist­nieją. Nie sądź, że jesteś gorsza od innych, ponie­waż zawsze znajdzie się jakaś dziedzina, w której jesteś od innych lepsza. Skup się na tym, w czym naprawdę jesteś dobra. Przede wszystkim uwierz w siebie! W rzeczywistości jest jedynie garstka lu­dzi zainteresowanych twoim życiem - najbliższa rodzina, przyjaciele. Resztę niewiele obchodzi, co robisz i co myślisz, wcale nie musi się to wszystkim podobać. Nie bój się ocen - zawsze znajdą się tacy, którzy będą cię chwalić i tacy, którzy zechcą cię krytykować. Przekonasz się, że jeśli zwyciężysz w sobie kilka mniejszych obaw, sforsowanie nawet dużych przeszkód nie będzie już takie trudne.

  2. You got: Dobrze wiesz, że wiele przyjemności tego świa­ta omija osoby nieśmiałe, a często wystarczy tylko wyciągnąć po nie rękę

    Do czego tobie nie brakuje odwagi, jeśli tego zechcesz. Miewasz wprawdzie czasem obawy, ale potrafisz je w sobie skutecznie zwalczać, bo przecież jedna, czy dwie porażki nie przekreślają jeszcze sukcesu! Trzymaj ten wiatr w żaglach - to dobry wiatr!

  3. You got: Jeśli rzeczywiście świat należy do odważ­nych - poważna jego część jest twoja!

    Natrafiając na barierę trudną do pokonania, zawsze znajdziesz sposób, by jakoś ją ominąć. Jest duża szansa na to, że twoje marzenia staną się wkrótce rzeczywisto­ścią - ale uważaj: na zakrętach trzeba czasem zwol­nić.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!