Agent XXL 2 (2006) - Cały Online •Gdzie obejrzeć za darmo • Recenzja
"Pani Doubtfire", z wyśmienitym w tej roli Robinem Williamsem, okazała się jedną z najciekawszych komedii, w której mężczyźni przywdziewają damskie ciuszki. Film obfitował nie tylko w sympatyczny humor, ale i ciekawy pomysł na męską nianię. Jeśli do tego motywu dorzucimy wątek sensacyjny rodem z "Pacyfikatora", z zaskakującym Vinem Dieselem jako opiekunka do dzieci, to już mamy dość wyraźny obraz sequela "Agenta XXL".

Informacje o filmie: Agent XXL 2 (2006)

Reżyseria: John Whitesell
Scenariusz: Don Rhymer
Zdjęcia: Mark Irwin
Muzyka: George S. Clinton
Scenografia: Craig Stearns
Producent: David T. Friendly, Michael Green
Gatunek: Akcja, Komedia
Produkcja: USA
Dystrybucja: Cinepix
Studio: 20th Century Fox
Czas trwania: 99 min.

Recenzja Filmu: Agent XXL 2 (2006)

Po tym wstępie padają płonne nadzieje na jakąkolwiek oryginalność, gdyż jak przysłowie mówi "nadzieja matką głupich".
Malcolm Turner (Martin Lawrence) porzucił dla swojej uroczej żony Sherri (Nia Long) aktywną pracę w FBI. Jednak stare przyzwyczajenia nie dają się tak szybko wykorzenić i gdy agent dowiaduje się, że w akcji pod przykrywką zginął dawny partner, chce przejąć jego zadanie. Zarówno pracodawcy, jak i jego druga połówka, nie ułatwiają mu zadania, więc Turner decyduje się kolejny raz wykorzystać przebranie Mamuśki - 70-letniej i potężnie zbudowanej kobiety. W ten sposób zatrudnia się jako gosposia w rodzinie Toma Fullera (Mark Moses), podejrzanego o zaprojektowanie groźnego wirusa komputerowego, dającego dostęp do najtajniejszych akt rządkowych. Zadanie okazuje się być jednak podwójnie trudne, gdyż Mamuśka musi się zaopiekować również panią domu, Leah (Emily Procter), i jej niesfornymi dzieciakami.
O ile część pierwsza miała umiarkowanie ciekawy pomysł, choć z humorem średnich lotów, o tyle w kontynuacji jest jeszcze gorzej. Martin Lawrence co prawda kolejny raz wypada znakomicie w roli Mamuśki, ale nie jest w stanie zatuszować braku logiki (aż dziw bierze, że tożsamość niani nie została wcześniej odkryta) i słabego scenariusza. Sprawa jest tym bardziej zaskakująca, gdyż na powstanie kolejnej części trzeba było czekać aż pięć lat, a w oświadczeniach prasowych czarnoskóry komik podkreślał, że czekał na naprawdę śmieszną historię - wychodzi na to, że Amerykanie nie grzeszą wymagającym poczuciem humoru.
Bolączką komedii sensacyjnych jest fakt, że ciężko połączyć oba te gatunki, by każdy z nich został w dostatecznym stopniu wykorzystany. W przypadku "Agenta XXL 2" owe genre zostały potraktowane bardzo powierzchownie. Na komedię składa się kilka zabawnych gagów (m.in. najmłodszy dzieciak rodziny Fullerów i ich piesek, cierpiący na depresję), a ponadto multum odgrzewanych kotletów. Motyw sensacyjny jest szablonowy do bólu i aż prosi się o chociaż jakąś konkretną akcję - pod tym względem doskonale sprawdza się tylko seria "Zabójczej broni".
Nie ma się co więcej rozpisywać. "Agent XXL 2" jest nieudaną kontynuacją, kolejny raz potwierdzającą stereotyp sequeli. Kilka uśmiechów na ponad półtorej godziny familijnego (sic!) filmu to naprawdę za mało. Najbardziej żal mi samego Martina Lawrence'a, ponieważ jak na naprawdę interesującego komika, w swojej filmografii posiada prawie same nieszczególne filmy z kilkoma chlubnymi wyjątkami - a zapewniam, że obrazy z Mamuśką do nich nie należą.

Gdzie obejrzeć cały film za darmo: Agent XXL 2 (2006)

Obecnie film: Agent XXL 2 (2006) można obejrzeć za pośrednictwem platform VOD.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!