Na której randce można pójść do łóżka?
Pierwsza, druga, trzecia randka? A może po miesiącu? Wiele Was zastanawia się, kiedy jest odpowiedni moment, by pójść z chłopakiem do łóżka. Każda kobieta ma indywidualne podejście, jedne podejmują decyzję na podstawie kalkulacji i rad, inne działają spontanicznie. Kiedy w takim razie jest odpowiedni czas? Sprawdźmy!

Seks w relacjach między kobietą i mężczyzną wiele zmienia. Może nas zbliżyć do siebie lub zakończyć relację. Dlatego decyzja w kwestii rozpoczęcia współżycia jest bardzo istotna. Jednak zależna od pary — to Wy decydujecie, kiedy jest właściwy moment.

Zdarza się, że dziewczyny decydują się na seks na pierwszej randce. Wszystko w porządku, jeżeli tego faceta nie traktujemy poważnie, ponieważ ciężko jest zbudować coś trwałego na nieistniejących fundamentach. Czasem seks na pierwszej randce wszystko niszczy, bo prawie każdy facet traci zainteresowanie kobietą, gdy ta mu się natychmiast odda. Jest pewna reguła, która mówi, że kobiety od razu gotowe na seks stają się bardziej atrakcyjne. Niestety na krótko, bo po pierwszym stosunku ich atrakcyjność spada. Oczywiście są przypadki, że ludzie robią to na pierwszej randce i kończy się to wielką miłością i małżeństwem, ale ten model nie jest dominujący.

Można czasami zaryzykować, na przykład jeśli jesteś singielką i nie szukasz sobie nikogo na stale, a facet Cię pociąga fizycznie. Jednak należy pamiętać, żeby podchodzić do tego z dystansem, ponieważ może pojawić się problem, jeśli jedna ze stron się zaangażuje. W Polsce dziewczyny, które szybko się decydują na seks, często są uznawane za puszczalskie. Dlatego też spora grupa kobiet się przed tym powstrzymuje. Sami faceci używają sformułowania „taka w sam raz na jeden raz”. Jest to pewnego rodzaju stereotyp. Seks na pierwszej randce powinien być traktowany normalnie, jest to bowiem zawsze decyzja dwojga ludzi i nic nam do tego.

Jednak należy mieć na uwadze, że taki przygodny seks może za dziewięć miesięcy mieć swoje konsekwencje i nie wiadomo, czy wtedy tatuś będzie jeszcze z nami. Gdy jesteś dłużej z facetem, w pewnym stopniu możesz przewidzieć jego zachowanie, chociaż nie zawsze jest to możliwe, ponieważ mężczyźni potrafią być nieobliczalni. W przypadku, kiedy chcesz iść z chłopakiem do łóżka, powinnaś zwrócić uwagę na jego zachowanie, charakter, światopogląd — ogólnie na to, jaką jest osobą i do czego byłby zdolny w razie wpadki.

Kiedyś w artykule pewnej pani psycholog przeczytałem bardzo ciekawą radę, że powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w fazie początkowej, żeby nie pomylić miłości z pożądaniem, ponieważ nie można zbudować szczęśliwego, długotrwałego związku tylko i wyłącznie na cielesności. Fascynacja fizycznością drugiej osoby, gdy nie ma miłości, może być tylko krótkim epizodem. Jednak gdy w grę wchodzi miłość, to zupełnie inna sprawa. Dlatego może czasami opłaca się wstrzymać, a wówczas, kiedy lepiej się poznacie, seks nabierze większego znaczenia. Należy jeszcze poruszyć jeden aspekt, a mianowicie jeśli mężczyzna naprawdę myśli poważnie o kobiecie, to nie będzie naciskał ani pośpieszał, nie będzie na silę zaciągał jej do łóżka. Mężczyzna, który czuje coś więcej do kobiety niż tylko pożądanie, sam będzie wołał wstrzymać się z seksem. Związek nabiera większego uroku, kiedy wszystko dzieje się powoli i można się skupić na każdym etapie i dokładnie go zapamiętać.

Jeśli liczysz na coś poważnego, zapomnij o seksie na trzech pierwszych randkach.

Najlepiej, byś powstrzymała się przynajmniej do czwartej randki. Seks na pierwszej randce może wszystko przekreślić, druga i trzecia randka powinna dać Wam odpowiedź na pytanie, czy warto kontynuować znajomość. Gdy decydujesz się na seks, pamiętaj, żeby kierować się pewnymi zasadami:

  •  Jeśli facet w ogóle Ci się nie podoba i nie pociąga Cię, nie idź z nim do łóżka.
  • Pamiętaj o antykoncepcji.
  • Nie tam swoich zasad: jeśli miałabyś się kochać z kimś wbrew sobie, lepiej się powstrzymaj.

Zdarzają się kobiety, które potrzebują więcej czasu na podjęcie decyzji o pójściu do łóżka. Rozważają zalety i wady partnera, chcą się wstrzymać z seksem, ponieważ uważają, że jeżeli dłużej poczekają, facetowi będzie bardziej zależało, będzie miał poważniejsze podejście i jeśli mu naprawdę zależy, to poczeka, a jeśli nie, jego strata. Jednak są również minusy takiego postępowania, bo mężczyzna to samiec, więc nie każdy wytrzyma długo bez seksu i może się zniechęcić i zrezygnować.

Czasami przez pewne zrządzenia losu można wydłużyć okres bez seksu. Z pewnością zdarzyły Ci się sytuacje zwane „o mało co”, czyli mało brakowało, a zrobiłabyś to, ale zaszła jakaś nietypowa przyczyna, np. nie ogoliłaś nóg albo miejsca intymnego bądź rodzice wcześniej wrócili. Mogło być też tak, że pod wpływem alkoholu byłaś chętna uprawiać seks, ale chłopak stwierdził, że nie chce tego robić, bo woli, żebyś była tego świadoma.

Zdania dotyczące decyzji, kiedy pójść do łóżka, są bardzo podzielone. Osobiście uważam, że zbyt wczesne pójście do łóżka nie pozwala zbudować porządnych fundamentów dla związku. Jeśli chce się zbudować coś solidnego, najpierw trzeba faceta poznać. Jednak nie należy też czekać za długo, żeby się nie zniechęcił. Dużo zależy także od podejścia: niektóre kobiety potrzebują uczucia, więzi emocjonalnej z mężczyzną, natomiast inne patrzą jedynie na stronę fizyczną. Jedni przywiązują do seksu dużą wagę, inni traktują go jako powszedniość. Jednak jeśli zdecydujesz się na seks, zastanów się na spokojnie nad konsekwencjami. Jeżeli jesteś pewna, że spotkałaś tego jedynego, wstrzymaj się przynajmniej przez kilka spotkań, żebyś nie musiała żałować.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

1 comment

Adrianna
This comment contains spoilers? Click here if you want to read.

W Polsce faceci, głównie politycy, chcieli by nam kobietom mówić kiedy, co oraz z kim powinny robić. Tymczasem ja mam to gdzieś i robię to co chce. Jak mam ochotę na seks to idę na pierwszej randce i tyle. Yo jest chore, ze mężczyźni próbują wytyczać kanony życia kobiet, a niech spadają i walą się na pancerz.

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg