Trafiłeś na bagna i brniesz przez nie albo unosisz się pośród trzciny i namorzynu. Trudno ci oddychać w wilgotnym powietrzu, a jeszcze trudniej odnaleźć się na krętych ścieżkach przez moczary. To, że się zgubiłeś nie jest twoim jedynym problemem. Otaczająca cię fauna bynajmniej nie składa się z uroczych owieczek. Czy to mokasyn błotny? Czy, nie daj Boże, krokodyl?

Interpretacja snu

Cechą charakterystyczną bagien, skądinąd bogatego ekosystemu, są stojące, stęchłe wody - co jest trafną metaforą senną, jeśli czujesz iż wpadłeś w rutynę albo ni masz motywacji do wprowadzenia zmian w życiu realnym. Nie jesteś pewien następnego kroku (stąd splątana winorośl, która cię krępuje) lub po prostu „utknąłeś” w starym sposobie myślenia, który nie odpowiada twoich pragnieniom i potrzebom. Związek miłosny albo relacja rodzinna przytłaczają cię, nie pozwalając iść do przodu? Ruchome piaski  są podobne do bagien, nie licząc elementu zaskoczenia, gdyż pojawiają się znikąd, kiedy najmniej się ich spodziewasz.

Jak zinterpretowałby go Freud

Dla Freuda mroczne, nieprzeniknione bagno było trafną metaforą tajemnic nieświadomego umysłu. W swojej książce Objaśnianie marzeń sennych Freud przekonywał, iz woda związana jest ze wspomnieniami z macicy i porodu oraz regresywnymi myślami o dzieciństwie. Sny, w których woda staje się groźna mogą wskazywać na niepokój związany z seksem i tłumienie drażliwych myśli o moczeniu nocnym.

Twoja Ocena