Padasz ofiarą przestępstwa. Może przyłapujesz kogoś podczas włamania do twojego domu lub kradzieży samochodu. Albo napada na ciebie nieznany złoczyńca, typowym motywem takich snów jest uczucie bezradności i paniki.

W żaden sposób nie jesteś w stanie odwieść przestępcy od jego zamiarów. Chowasz się, lecz on cię znajduje. Uciekasz, lecz, on jest szybszy od ciebie. Walczysz, ale on cię pokonuje. Ostatecznie, nie jesteś  w stanie zapobiec przestępstwu ani szkodom, jakie w jego wyniku poniesiesz.

Interpretacja snu:W przypadku osób, które padły ofiarą przestępstwa w realnym życiu, ten sen jest oczywistym objawem stresu pourazowego. Część psychoanalityków uważa, że ponowne przeżywanie tych doświadczeń w stanie snu może raczej pełnić rolę terapii niż udręki. Pod ścisłą kontrolą i przy użyciu celowego zestawu obrazów oraz technik świadomego snu, ofiara ma szansę „napisać scenariusz od nowa i przy okazji odzyskać do pewnego stopnia kontrolę. Eksperci jednogłośnie przestrzegają natomiast przed automatycznym zakładaniem, że sen wyraża ukryte lub tłumione wspomnienie, jeśli kros śni o byciu skrzywdzonym, choć nie pamięta takiego doświadczenia z realnego życia. Jeśli nie padłeś ofiarą przestępstwa, sen może wskazywać na to, że w prawdziwym życiu czujesz się do czegoś zmuszany albo wykorzystywany. Czy ktoś, kto ma władzę z upodobaniem ją wykorzystuje? Jesteś na przegranej pozycji w ważnej potyczce na gruncie zawodowym, w związku albo w relacjach rodzinnych? Zwłaszcza sny o napaści seksualnej, mogą unaoczniać uczucie upokorzenia lub uległości. Bezradne obserwowanie aktu przemocy wobec innej osoby podkreśla poczucie bezsilności w prawdziwym świecie.

Jak sen zinterpretowałby Jung: Pisarze i znawcy snów. Macve Ennis i Jcnnifer Parker, w ciekawy sposób łączą ten sen z poglądami Junga, przypominaj jego teorię kompensacji. Według tej teorii stera snów daje swobodę myślom i uczuciom, które trudno wyrazić w prawdziwym życiu. Stąd, jeśli ktoś ma problem z wyrażaniem agresji w realnym świecie, „zrekompensuje go sobie sugestywnymi snami, w których agresja występuje z dużą częstotliwością lub jest nietypowa.

Twoja Ocena