Sennik: Być ofiarą przestępstwa, przyłapać kogoś na przestępstwie
Padasz ofiarą przestępstwa. Może przyłapujesz kogoś podczas włamania do twojego domu lub kradzieży samochodu. Albo napada na ciebie nieznany złoczyńca, typowym motywem takich snów jest uczucie bezradności i paniki.

W żaden sposób nie jesteś w stanie odwieść przestępcy od jego zamiarów. Chowasz się, lecz on cię znajduje. Uciekasz, lecz, on jest szybszy od ciebie. Walczysz, ale on cię pokonuje. Ostatecznie, nie jesteś  w stanie zapobiec przestępstwu ani szkodom, jakie w jego wyniku poniesiesz.

Interpretacja snu:W przypadku osób, które padły ofiarą przestępstwa w realnym życiu, ten sen jest oczywistym objawem stresu pourazowego. Część psychoanalityków uważa, że ponowne przeżywanie tych doświadczeń w stanie snu może raczej pełnić rolę terapii niż udręki. Pod ścisłą kontrolą i przy użyciu celowego zestawu obrazów oraz technik świadomego snu, ofiara ma szansę „napisać scenariusz od nowa i przy okazji odzyskać do pewnego stopnia kontrolę. Eksperci jednogłośnie przestrzegają natomiast przed automatycznym zakładaniem, że sen wyraża ukryte lub tłumione wspomnienie, jeśli kros śni o byciu skrzywdzonym, choć nie pamięta takiego doświadczenia z realnego życia. Jeśli nie padłeś ofiarą przestępstwa, sen może wskazywać na to, że w prawdziwym życiu czujesz się do czegoś zmuszany albo wykorzystywany. Czy ktoś, kto ma władzę z upodobaniem ją wykorzystuje? Jesteś na przegranej pozycji w ważnej potyczce na gruncie zawodowym, w związku albo w relacjach rodzinnych? Zwłaszcza sny o napaści seksualnej, mogą unaoczniać uczucie upokorzenia lub uległości. Bezradne obserwowanie aktu przemocy wobec innej osoby podkreśla poczucie bezsilności w prawdziwym świecie.

Jak sen zinterpretowałby Jung: Pisarze i znawcy snów. Macve Ennis i Jcnnifer Parker, w ciekawy sposób łączą ten sen z poglądami Junga, przypominaj jego teorię kompensacji. Według tej teorii stera snów daje swobodę myślom i uczuciom, które trudno wyrazić w prawdziwym życiu. Stąd, jeśli ktoś ma problem z wyrażaniem agresji w realnym świecie, „zrekompensuje go sobie sugestywnymi snami, w których agresja występuje z dużą częstotliwością lub jest nietypowa.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!