We śnie chodzisz po znajomym lub obcym domu. Zwiedzając go natrafiasz na jeden lub więcej nieużywanych pokoi, zapomnianych i opuszczonych.

Interpretacja snu

Dom to bardzo osobisty, bezpośredni symbol senny, który przywołuje wspomnienia o konkretnym okresie życia osoby, choć może też być metaforą życia jako takiego. Poszczególne pokoje i ich funkcje często odzwierciedlają aspekty osobowości śniącego. Sandra Thomson twierdzi, iż niewykorzystane lub puste pokoje mogą symbolizować wygasłe uczucia w jakiejś relacji w twoim życiu.

Z drugiej strony, pomieszczenia, które pojawiają się niespodziewanie, ale są radosną niespodzianką symbolizują ogromny, niewykorzystany potencjał, kryjący się we wnętrzu śpiącej osoby. Nieświadomy umysł zachęca cię do wykorzystania wszystkich swoich możliwości, odkrycia talentów na nowo - wejdź do środka, posprzątaj bałagan i z dumą zaprezentuj tę nową część siebie.

Jak zainterpretowałby go Freud

W swojej książce Objaśnianie marzeń sennych napisał „Pokoje w snach zwykle przedstawiają kobiety; jeśli pokazane są różne drogi z pokojów i do pokojów, interpretacja raczej nie pozostawia wątpliwości”. W podobnie dwuznaczny sposób wyraził się też na temat symbolizmu kluczy i dziurek od kluczy, pojawiających się w kontekście otwierania pokoju i wchodzenia do środka. Nie przepuściwszy żadnemu seksualnemu skojarzeniu przekonywał też, że „sen o chodzeniu po wielu pokojach jest snem o burdelu lub haremie”.

Twoja Ocena