Sennik: deszcz, burza,
Sennik: deszcz, burza,
Pada deszcz. Może ci się śnić, że jesteś poza domem, ciesząc się piękną pogodą, gdy nagle zaczyna padać. Może to być lekka mżawka lub gwałtowna burza z piorunami. Sen może też koncentrować się na tym, jak próbujesz znaleźć schronienie przed ulewą. Rzadko taki sen naprawdę dotyczy deszczu. Zwykle jest on jedynie tłem dla określonej sceny, tworzącym atmosferę i wzbogacającym emocjonalny ton.

Interpretacja snu

Z metaforycznego punktu widzenia, deszcz przypomina nieco łzy, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że niesie ze sobą ładunek smutku. Tworzy scenografię dla głównego motywu snu („wpaść z deszczu pod rynnę”) i wskazuje na ton emocjonalny. Ustal powagę sytuacji: czy to tylko mżawka czy istny potop? Spróbuj określić swoją reakcję. Czy jesteś zdumiony gwałtownością opadów? Jeśli tak, być może ktoś cię zaskoczył - albo ty zaskoczyłeś sam siebie - wściekłym wybuchem, którego się nie spodziewałeś. A może z ulgą powitałeś (emocjonalnie) oczyszczający deszcz po długim okresie „suszy”. Pozwoli ci on oczyścić przedpole i zacząć wszystko od nowa.

Sen o gwałtownej burzy niesie ze sobą dwie informacje. Z jednej strony burza może wyrażać twoje zmagania z niewyrażonymi uczuciami i lękami, które tobą miotają. Jednak zawarta jest w nim też nutka nadziei - nawet gwałtowna burza prędzej czy później przemija, a po niej znów nastaje spokój. Z tej perspektywy, deszcz pełni naturalną i pożyteczną rolę w cyklu życia - oczyszcza powietrze, dostarcza wodę zwierzętom oraz umożliwia rozsiewanie się nasion i rozmnażanie roślin.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!