W „dobrym’ śnie o lataniu otoczenie jest nieistotne. Najważniejsze w nim jest to, że nagle posiadłeś umiejętność latania (nie jako pilot, czy pasażer - raczej jak super bohater). Wzbijasz się w niebo swobodnie, odurzony uczuciem wolności. Kiedy już jesteś w powietrzu, uświadamiasz sobie, że z łatwością możesz obierać kierunki i podążać za nimi, skupiasz. się więc na podziwianiu otaczającej cię scenerii.

W .,złym” śnie o lataniu z trudem odrywasz się od ziemi i nie jesteś w stanic utrzymać się w powietrzu. Być może do lotu skłania cię chęć ucieczki przed czymś nieprzyjemnym* niemiłą sytuacją, kryzysem albo niebezpieczną osobą.

Interpretacja snu:

Kiedy sen jest przyjemny, jest naprawdę przyjemny, ale kiedy jest nieprzyjemny, bywa przerażający. Szczęśliwy sen o lataniu jest jednym z niewielu o zdecydowanie pozytywnym wydźwięku. Czujesz się dumny z czegoś, co udało ci .się osiągnąć lub stworzyć w realnym życiu i świętujesz to, latając we śnie. A zatem odpręż się i baw się dobrze. Jedyne potencjalne zagrożenie co takie, iż „duma” może się przekształcić w „zarozumiałość” albo „poczucie wyższości'. jeśli nie będziesz uważny.

Jeśli twój sen o lataniu naznaczony jest klęską i poczuciem niepewności. nieświadomy umysł może ci wysyłać ostrzeżenie. że coś utrudnia twój rozwój. Czy jakaś osoba, uczucie albo związek stanowi dla ciebie obciążenie? Jeśli natomiast lecisz, żeby uciec przed niebezpieczeństwem, może unikasz problemu, któremu trzeba się przyjrzeć. Spróbuj ustalić przed czym uciekasz we śnie i czy te okoliczności mają swoje odzwierciedlenie w prawdziwym życiu.

Sny o lataniu odnoszą się do dzieciństwa, kiedy huśtanie się i zjeżdżanie wywoływało przyjemne doznania. Nawet jednak takie niewinne psoty mają seksualne zabarwienie, a w związku z tym należy je prawidłowo rozumieć jako ukryty wyraz seksualnego pożądania. U mężczyzn latanie we snach często wywołuje erekcję. U kobiet sny takie sugerują nieświadome pragnienie bycia mężczyzną.

Twoja Ocena