Sennik: mózg, operacja mózgu, wycinanie przedmiotu z mózgu
Sennik: mózg, operacja mózgu, wycinanie przedmiotu z mózgu
Większość snów, których tematem jest mózg, budzi niepokój i przybiera formę koszmaru. Na przykład, jakiś potwór usiłuje pożreć twój mózg albo potężna siła zewnętrzna przejmuje nad nim kontrolę. W innej wersji, możesz niespodziewanie zorientować się, że twoim piacie czołowym tkwi jakiś przedmiot luli broń. Bywa też, że śnisz o nieuleczalnej chorobie mózgu.

Występowanie:  Sny tego typu pojawiają się najczęściej, gdy czujesz. się stłamszony. sfrustrowany albo nie jesteś w stanic jasno myśleć.

Interpretacja:  Mózg, jako siedlisko intelektu, pamięci i świadomości, często odgrywa główną rolę w snach, dotyczących rozwiązywania problemów. Jeśli we śnie coś pożera lub opanowuje twój mózg, być może czujesz, że jakiś człowiek lub instytucja w twoim życiu {na przykład szef, kierunek studiów czy kochanka/kochanek) ograniczają twoje realne możliwości i zdolności. Z drugiej strony sen o chorobie mózgu może po prostu wskazywać na to, że ktoś w twoim prawdziwym życiu przyprawia cię o migreny. Sny o operacyjnym usuwaniu obcego przedmiotu z mózgu mają często pozytywne konotacje -sugerują, iż byłeś w stanie uwolnić się od psychicznej blokady albo przeszkody, które do tej pory cię powstrzymywały.

Jak zinterpretowałby sen Jung: Omawiając świat zbiorowych mitów i sennych wizji, Jung nazwał czaszkę „pierwszą formą kulistą”, twierdząc, iż „Zgodnie z tradycją, głowa lub mózg są siedzibą Anima intelkctualis (ducha intelektu}”.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!