Sennik: nagość w miejscu publicznym, być nagim w szkole/biurze/na przyjęciu
Sennik: nagość w miejscu publicznym, być nagim w szkole/biurze/na przyjęciu
Znajdujesz się w miejscu publicznym - w szkole, na przyjęciu lub w swoim biurze — i nagle uświadamiasz sobie, że jesteś nieubrany. Możesz być też tylko w częściowym negliżu - brakuje ci spodni lub bielizna w niedostatecznym stopniu zakrywa miejsca intymne. Zażenowany usiłujesz się schować lub znaleźć coś, czym mógłbyś się zasłonić. Najwyraźniej nikt jednak nie dostrzega twojej nagości.biurze

Interpretacja snu

W chwilach kryzysu sny o nagości wskazują na przyjmowanie nowej tożsamości. Ostatnio przydarzyło ci się coś miłego - awans, romans, rozgłos - z czym czujesz się nieswojo, nie będąc pewnym, czy sprostasz nowym obowiązkom. Możesz też odczuwać dyskomfort z powodu uwagi, jaką na siebie ściągasz. Masz wrażenie, że na jaw wyjdą twoje niedociągnięcia. Jeśli jednak we śnie nikt więcej nie dostrzega twojej nagości, zwykle oznacza to, iż twoja niepewność jest całkowicie subiektywnym odczuciem. Jeżeli twoje obecne umiejętności czy mechanizmy obronne (metafizyczne ubranie) nie wystarczą do nowej roli, sprawisz sobie świeżą „garderobę” na tę okazję. Brak wstydu z powodu nagości we śnie może oznaczać, iż czujesz się ze sobą dobrze albo zrzucasz starą rolę, żeby przyjąć nową. Jeżeli ludzie we śnie są oburzeni twoim negliżem, być może obraziłeś kogoś w prawdziwym życiu, wyrażając niedopuszczalne lub niestosowne myśli. Według dziewiętnastowiecznego analityka snów , sen o tym, że nagle uświadamiasz sobie własną nagość i starasz się ją ukryć oznacza, iż „pożądałeś zakazanej przyjemności, która stoi w sprzeczności z twoimi szlachetnymi instynktami i pragniesz pozbyć się tych żądz”. Jeśli młoda kobieta śni o tym, że pływa nago w czystej wodzie „zakosztuje zakazanej miłości, ale natura ukarze ją chorobą lub utratą powabu”.

Jak zinterpretowałby go Freud

Zdobyłeś się na odwagę, żeby się obnażyć. Masz dziecinne pragnienie łamania zasad i odzyskania dziecięcej swobody bezwstydnego obnażania ciała.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!