Masz sen, w którym twój partner lub partnerka cię zdradza, Jesteś świadkiem kompromitującej sytuacji, twoja druga połowa przyznaje się do winy lub też ktoś inny przekazuje ci te nowiny. Bez względu na sposób w jaki sen dostarcza ci takich informacji, odkrycie jest druzgocące.

Interpretacja snu

Oczywista obawa to taka, że sen o niewierności może okazać się proroczy i że twój nieświadomy umysł próbuje ci pokazać to, co powinno wzbudzić twoje podejrzenia. Bez wątpienia istnieje taka możliwość, Zadaj sobie jednak uczciwe pytanie, czy rzeczywistość potwierdza tę interpretację. Czy naprawdę sądzisz, że twoja droga połówka ma romans? A może czujesz się zaniedbywany z innego powodu - twój współmałżonek albo partner poświęca ci mniej czasu i energii niż przyjaciołom, pracy albo innej pasji (syndrom „wdowy sportowej").

Częściej jednak tego typu sen podkreśla odczuwany przez ciebie lęk przed perspektywą utraty kogoś, kogo kochasz. Kiedy związujesz się z kimś na stałe - a już na pewno, kiedy zakładasz rodzinę - masz więcej do stracenia i twój umysł zastanawia się, jak zatrzymać to, co masz.

Interpretacja snu wg. Junga

Sny o związkach uczuciowych często poddają się jednej z dwóch interpretacji. Mogą w bezpośredni sposób odnosić się do związku z twojego życia. Z metaforycznego punktu widzenia, takie sny mogą też dotyczyć jednoczenia się (lub rozdziału) różnych aspektów twojej psychiki, jeśli męczą cię sny o zdradzie, może nie jesteś pewien solidności związku w jakim obecnie pozostajesz. Albo twój nieświadomy umysł wysyła ci sygnał, iż nie jesteś wobec siebie szczery, i że sprawy, jakim poświęcasz czas i energię wytrącają cię z równowagi.

Twoja Ocena