Sennik: Oczy, zostać oślepionym, duże oko, przebite oko, ślepota
We śnie masz jedno lub dwoje dodatkowych oczu — na czole albo na dłoniach. Może oczy w twoim śnie są przesadnie wielkie, na przykład obserwuje cię olbrzymie oko, albo wiek par oczu wodzi za tobą nawet w najbardziej prywatnych chwilach, traktując cię jak zwierzę z zoo, niczym Charltona Hestona w filmie Planeta małp.

Sennik: Oczy, zostać oślepionym, duże oko, przebite oko, ślepota

W jednej z niepokojących odmian tego snu masz wrażenie, że coś cię oślepiło - jakiś ostry przedmiot przebił ci oko - albo nagle, z niewyjaśnionej przyczyny nic nie widzisz.

Interpretacja snu:

Sny, których tematem jest ciało lub jego część, to często zaszyfrowane wiadomości o życiu wewnętrznym śniącego. Z historycznego i kulturowego punktu widzenia oko uosabia oświecenie i wiedzę. Sandra Thomson zwraca uwagę na podobieństwo angielskiego homofonu („oko” -) i / („ja” ) zakłada, iż oko może symbolicznie przedstawiać ego śniącego lub jego  jaźń. Celem snów o wielkich oczach może być nakłanianie śniącego do większej czujności, bycia bardziej świadomym emocjonalnej i politycznej rzeczywistości („miej oczy szeroko otwarte”). Wiele par oczu, śledzących każdy twój ruch może sugerować, że czujesz .się na cenzurowanym - wszystkie oczy są zwrócone na ciebie, a przynajmniej tale ci się wydaje. Utrata części ciała może wskazywać na istnienie obszaru w życiu, który powoduje uczucie straty lub cierpienie. Jeśli śnisz o .ślepocie, to być może straciłeś z oczu coś ważnego dla ciebie? Albo masz ślepą plamkę i nic widzisz oczywistego problemu lub przyczyny stresu w życiu i musisz na to spojrzeć z nowej perspektywy.

Jak zinterpretowałby go Freud:

Sny z symboliką oczu zwykle przedstawiają w zawoalowanej formie pragnienia, związane z kompleksem Edypa, czyli pociąg mężczyzny do uprawiania seksu z własną matką. Freud uważał, że oślepienie Edypa na końcu sztuki Król Edyp było zamaskowanym symbolem kastracji.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!