W tym śnie jesteś przestępcą. Obserwujesz siebie robiącego coś. na co nic odważyłbyś się w prawdziwym życiu może kradniesz komputer ze swojej firmy albo wrzucasz do kieszeni płaszcza jakiś przedmiot w sklepie nie płacąc z niego.

Istnieją też. bardziej drastyczne wersje -atakujesz, bijesz do nieprzytomności, a nawet odbierasz życie komuś, kogo znasz. Bywa, że po dokonaniu morderstwa czujesz, że za wszelką cenę musisz się pozbyć zwłok, ale napotykasz całą serię problemów - dziura, jaką wykopałeś jest za płytka albo kryjówka, którą wybrałeś jest bardziej oczywista, niż ci się wcześniej wydawało. W czasie trwania snów tego typu możesz odczuwać wielki niepokój, związany z tym, co zrobiłeś albo przeciwnie, nic masz żadnych wyrzutów sumienia.

Interpretacja snu: Wyobrażanie sobie siebie jako przestępcy może być aluzją do potrzeby kontroli. Jeśli czujesz się zdominowany lub zagrożony w prawdziwym życiu, ten senny scenariusz można postrzegać jako sposób na odzyskanie władzy. Jeśli atakujesz kogoś, kogo znasz, może usiłujesz zapobiec nieprzyjemnej sytuacji, czy ta osoba dysponuje kompromitującymi informacjami na twój temat? Obawiasz się, że ktoś odbierze ci pozycję w pracy lub w związku? Często sen o tym, że kogoś okradasz wskazuje na nieświadome uczucie zazdrości, pragnienie czegoś, co druga osoba posiada lub jakichś jej cech. Co ciekawe, wizje grzebania zwłok wskazują na twoje zmagania z własną tożsamością - atakowana przez ciebie osoba w rzeczywistości może reprezentować określony aspekt twojej psychiki. By zdobyć akceptację  społeczną, rodziny albo męża czy żony  możesz odczuwać konieczność „zabicia” lub zduszenia części twojej osobowości, którego postrzegasz jako niepożądane.  może także być sygnałem, iż próbujesz być kimś innym niż jesteś, albo, że nic jesteś ze sobą szczery). Jeśli we śnie nie odczuwasz wyrzutów sumienia z powodu popełnionego przestępstwa, to prawdopodobnie odczułeś ulgę pozbywając się tych cech twojej osobowości. które cię krępowały. Lęk przed byciem „złapanym” może oznaczać, iż. boisz się, że ktoś pozna mniej przyjemne cechy twojego charakteru, które próbujesz ukryć. Sny, których głównym wątkiem jest bycie złapanym i ukaranym, zwykle są wyrazem poczucia winy — albo za czyny popełnione przez ciebie w prawdziwym życiu, albo za to. że żywisz negatywne/autodescrukcyjne uczucia.


 

Twoja Ocena